TEB Arval’den Kiralamaya geçmek isteyen firmalara özel; “Sat ve Kirala”

Kategori : Otomotiv

TEB Arval, eski aracını satarak kiralamaya geçmek isteyen firmalara çok özel bir çözüm sunuyor; “Sat ve Kirala”

TEB Arval Sat ve Kirala çözümünü kullananlar, araçlarını TEB Arval’in geniş satış ağında, kolayca satabiliyor, yeni araçlarını her şey dahil fiyata kiralayabiliyorlar. Firmalar “Sat ve Kirala” çözümü ile satışta yaklaşık yüzde 10 ile yüzde 20 arasında kar elde etmenin yanı sıra, hem satın alma, hem de kiralama sırasında hiçbir prosedürle uğraşmak zorunda kalmıyorlar.

1989 yılında kurulan ve 28 ülkede 6.000’in üzerinde çalışanı ile kurumlara operasyonel kiralama ve filo yönetimi sunan Arval, dünya çapında 1 milyon araca ulaşarak yeni bir başarıya imza atıyor.

TEB ve BNP Paribas Grup ortak iştiraki olan TEB Arval ise, bugün 18 bin araçlık filosu ile her ölçekten firmaya ihtiyaca özel çözümler üretiyor. Bu amaç doğrultusunda da TEB Arval, geçtiğimiz aylarda eski araçlarını elden çıkarmak ve yenilemek isteyen firmalara özel olarak “Sat ve Kirala” çözümünü tanıttı. “Sat ve Kirala” çözümü ile, filo sahipleri hem eski araçlarını gerçek piyasa değerinde satıyor, hem de kaynaklarını yeni araç satın alımına bağlamadan, her şey dahil sistemle zahmetsizce kiralama yapabiliyorlar.

CVO Barometre araştırmasının sonuçlarına göre, Uluslararası ve büyük ölçekli şirketler ağırlıklı olarak Operasyonel kiralama yöntemi ile filolarını oluştururken, bu durum tahmini 1.500.000 adet aracı ve 3.500.000 adet şirketi temsil eden KOBİ’lerde yalnızca yüzde 3 oranında tercih ediliyor. Eski araçlarını elden çıkarmak ve yenilemek isteyen KOBİ’lerin özellikle işine yarayacak “Sat ve Kirala” ile, filo sahipleri hem eski araçlarını gerçek piyasa değerinde satıyor, hem de kaynaklarını yeni araç satın alımına bağlamadan, her şey dahil sistemle zahmetsizce kiralama yapabiliyorlar.

Eski Araçlara Kolay ve Hızlı Satış
Eski araçlarını satmak isteyenleri doğru piyasa değerini belirlemek, aracın tanıtımı yapmak, görüşmeler ve belgelerle uğraşmak zorunda bırakmadan hem zaman, hem de enerji israfından kurtaran TEB Arval, uluslararası ikinci el web platformunu “Sat ve Kirala” çözümü ile kullanıcılarına açıyor. Araçlarını satmak isteyenler, TEB Arval’in 1.000’in üzerinde satış ağına platform üzerinden ulaşabiliyorlar. Tüm prosedürlerin TEB Arval uzmanları tarafından yönetildiği platform, satıcılara tek başlarına elde edemeyecekleri doğru fiyat üzerinden araçlarını satma imkanı sunuyor.

Yüzde 20’e Varan Kazanç İmkanı
Araçlarını “Sat ve Kirala” çözümünü kullanarak satmak isteyen filo sahipleri, tek başlarına alacakları fiyata oranla, araç adetlerine göre, yüzde 10 ile yüzde 20 arasında kazanç elde edebiliyorlar.

Kiralama Kötü Sürprizleri Ortadan Kaldırıyor
“TEB Arval Sat ve Kirala” çözümü, filo sahiplerine satışa sundukları araçların yerine her şey dahil kiralama yapma fırsatı sunuyor. Eski araçlarını satarak, kiralama yöntemiyle yeni araç sahibi olan şirketler, bakım, lastik değişimi, onarım, vergi, sigorta gibi ortaya çıkan maliyetlerle uğraşmadan, aylık sabit maliyetle, sözleşme bitimine kadar hem maddi kaynaklarını, hem de enerjilerini harcamadan risksiz bir dönem geçiriyorlar. Ayrıca, TEB Arval tarafından sunulan araçlar sürücülerin memnuniyetlerini artırırken, verilen 7 gün 24 saatlik destek hem sürüş güvenliği sunuyor, hem de günlük hayatta kolaylık sağlıyor.