Ayhancan’ın Büyük Başarısı

Kategori : Karting

13 yaşındaki milli karting sporcumuz ‎Ayhancan Güven, İtalya Karting Şampiyonası’nın 4.ayağında 14 ülkeden 46 pilot arasında ikincilik elde ederek podyuma çıkmayı başardı.

Poliset, IQ Travel ve Mevsim Baharat desteğinde yarışan 13 yaşındaki milli karting sporcumuz Ayhancan Güven, toplam 6 yarıştan oluşan İtalya Karting Şampiyonası’nın 4.ayağını 14 ülkeden 46 pilot arasında ikinci sırada tamamladı… Bu sezon uluslararası pist deneyimini arttırmak hedefiyle sadece yurt dışı yarışlardan oluşan 15 yarışlık bir programla yola çıkan Ayhancan Güven, sezonun 9.startı için Lonato’daydı.

İlk 30 pilotun aynı saniye içerisinde zamanlar kaydederek, sadece salise farklarla sıralanması yarışın ne kadar çekişmeli geçeceğinin habercisi oldu. 1010 metre uzunluğundaki South Garda Karting pistinde, perşembe günü antreman seansı ile başlayan organizasyon, cuma günü de antrenmanlar ile devam etti. Sıralama turları sonunda 11. sırayı elde eden Ayhancan Güven, Cumartesi günü gerçekleştirilen eleme yarışlarında başarılı performansı ile göz doldurdu. İlk eleme yarışını 2. sırada tamamlayan genç pilot, ikinci eleme yarışında 5.liği ve üçüncü eleme yarışında da 8.liği elde etti.

Pazar günü gerçekleştirilen final yarışında başarılı bir performans sergileyen Comer-TopKart pilotu Ayhancan, 12 turluk mücadele sonunda ikincilik elde ederek podyuma çıkmayı başardı.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: