Türkiye Pist Şampiyonası’nda Sezonun İkinci Yarışı İzmir’de

Kategori : Türkiye Pist Şampiyonası

Borusan Otomotiv Motorsport, Türkiye Pist Şampiyonası ikinci ayak yarışları için 16- 17 Nisan tarihlerinde İzmir Ülkü Yarış Pisti’nde olacak. İlk yarış Mart ayında İstanbul Park pistinde yapılmış ve Borusan Otomotiv Motorsport her iki yarışta da kazanarak sezona iyi bir başlangıç yapmıştı.

Hafta sonu mücadele Cumartesi günü yapılan sıralama turları ile başlayacak. Süper Grup ve Maxi Grup’ta yarışacak olan Borusan Otomotiv Motorsport pilotları Aytaç Biter, Kaan Gürgenç ve İbrahim Okyay sıralamalar için Cumartesi günü piste saat 13:30’da çıkacak.

Pazar günü iki yarış koşulacak. Süper Grup ve Maxi Grup otomobillerinin beraber start alacağı ilk yarışın Pazar günü başlama saati 14:00. İkinci yarış ise 16:00’da başlayacak ve ilk yarış gibi 20 tur üzerinden koşulacak.

Borusan Otomotiv Motorsport pilotu Aytaç Biter, İstanbul Park’da yapılan ilk yarışın ardından 20 puan ile Maxi Grup’da lider durumda. Bu sene takıma katılan Kaan Gürgenç 12 puanla üçüncü sırada yer alıyor. İbrahim Okyay ise Super Grupta lider pozisyonda.

İzmir yarışında Maxi Grup’da M3 GT’yi Aytaç Biter, M3 GT4’ü İbrahim Okyay kullanacakken, BMW 3.20si otomobilin direksiyonunda Kaan Gürgenç olacak.

Bir Cevap Yazın