Volkan Işık, Volkicar’ı ‘yol’a Nahum’la çıkartmak istiyor

Kategori : V1 Challenge

Volkan Işık, kendi adını taşıyan yarış otomobilinin iki kişilik yol versiyonunu üretmeye hazırlanıyor. Bunun için, otomotivin duayen ismi Jan Nahum’la görüşüyor.

Yıllarca parkurlarda edindiği tecrübeyle kendi adını taşıyan “Volkicar”ı yarış aracını üreten Volkan Işık, aracın iki kişilik “yol versiyonu”nu üretmek için kolları sıvadı. Işık, bunun için Karsan Murahhas Azası Jan Nahum’un kapısını çaldı.

Volkicar’a bugüne kadar gösterilen ilgiden cesaret alıp, devamını getirmeye karar verdiğini söyleyen ünlü rallici, “Zaten kafamda böyle bir fikir vardı. Ancak ilgiyi görünce hayata geçirmek için çalışmaları hızlandırdık. Volkicar’ın iki kişilik yol versiyonu üzerinde çalışıyoruz” dedi. Bunun için en doğru kişinin Jan Nahum olduğunu ve kendisiyle görüşmelere başladığını kaydeden Işık, “1.5 yıldır görüşüyoruz. En son geçen hafta biraraya geldik. Projeye başından beri sıcak bakan bir isimdi. Belirli aşamalar kaydettik, ancak somut bir sonuca vardığımızı söylemek için daha çok erken” ifadesini kullandı.

Bir potansiyel olduğunu, bu yüzden de projeyi mutlaka gerçekleştirmeyi istediğini kaydeden Volkan Işık, “Ancak işi iyi bilen insanlarla yapmayı arzu ediyorum. Nahum, bu konuda gerçekten de çok önemli bir isim. Projenin yatırıma dönüşebilmesi için sürecin, tecrübeli ellerde şekillenmesi gerek” diye konuştu.

Kanadalılar ile olmuyor
İlk etapta dış finansmanla kendi başına yürümeyi de düşündüğünü anlatan Işık, “Ancak bu maliyetli bir iş. Maliyetten üretim tekniğine kadar sürecin iyi hesaplanması gerek. Bunu da ancak Nahum gibi tecrübeli insanlar yapabilir. Vizyon da çok önemli ve Nahum’un otomotiv vizyonu çok geniş” dedi. Kanadalı yatırımcılarla da görüşmeler yaptığını, ancak onların bu işten hemen kar sağlama düşünceleri olduğu için anlaşamadıklarını kaydeden Işık, “Benim projemden çok, kendi kafalarındaki projeyi gerçekleştirmek istediler. Sonuçta mantıklı bulmadım” dedi.

“İnsanlar tipini sevdi”
Volkicar’ın yeni versiyonu hakkında ayrıntı vermekten kaçınan Işık, V1’in şehir içinde kullanılabilecek iki kişilik yeni bir versiyonu olacağını söyledi. “Piyasada olmayan, pratik ve pahalı olmayan bir araç üretmek istiyorum” diyen Işık, tasarımda radikal bir değişiklik yapmayı düşünmediğine de dikkat çekiyor. Işık, “İnsanlar aracın bu tasarımını, tipini çok sevdi. Onu böyle benimsediler. Dolayısıyla radikal bir tasarım değişikliği düşünmüyorum” diye konuştu.

Işık’la Nahum’un ortak kodları V1!
Yeni proje için sık sık biraraya gelen ünlü rallici Volkan Işık ile Karsan Murahhas Azası Jan Nahum’un önemli bir ortak yönleri var. Bu, ikilinin Tofaş zamanında, motorsporları konusunda gerçekleştirdikleri ortak çalışmalar değil! Işık’ın ürettiği Volkicar’ın adı “V1” olarak geçiyor. “V1”, aynı zamanda Nahum’un gözbebeği olan ve New York ihalesi için geliştirilen taksi projesinin kod adı.

Dominik’ten bile talep geldi
Volkicar’ı ortaya çıkartırken konuştuğu insanların kendisine pek de inanmadığını, burun kıvırdıklarını söyleyen Volkan Işık, “Şimdi, kısa zamanda katettiğimiz yolu görüp daha ciddi yaklaşıyorlar. Çok yol aldık. Ancak elbette gönlüm, işin daha iyi yerlere gelmesini istiyor” dedi.

Şu ana kadar Türkmenistan’a 11 adet satış gerçekleştirdiklerini, Moldova’nın yanı sıra Dominik’ten bile talep geldiğini hatırlatan Işık, “Yurt içinden gelen taleplerle şu an üretimimiz 37 adede ulaşacak. Yıl sonuna kadar da planladığımız gibi toplamda 50-60 adetlik kapasiteyi yakalayacağımızı düşünüyorum” diye konuştu.

Gösterilen ilgiye bazen kendisinin bile şaşırdığını itiraf eden Işık, “Beni yolda durdurup Volkicar’ı anlattıranlar, hatta her gün garaja gelip ‘Bu satılık mı?’ diye soranlar var. Bu, projeyi daha ileri götürmek için cesaret veriyor” ifadesini kullandı.

Levent Köprülü – Milliyet

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: