Yepyeni bir heyecan: Rally Enjoy

Kategori : Pist

İstanbul Motorsporları Kulübü (İMK) ve Deltasport işbirliği, yarış severlere yepyeni bir otomobil sporları organizasyonu daha ortaya çıkardı.

21-22 Mart 2009 tarihlerinde, İzmit Körfez Yarış Pisti’nde, “köprü geçişi” olmadan planlanmış bir parkurda, farklı noktalardan start verilip çiftli kalkış şeklinde gerçekleştirilerek ülkemizde bir “ilk”e daha imza atılacak.

Üst düzey pilotların desteği ve bireysel deneyimlerinin ortaya konulması ile planlanan parkur aynı anda start alacak iki pilotun da aynı mesafeyi katedeceği şekilde tasarlandı. Rally Enjoy’a, otomobil sporlarının, Off-road, Ralli, Ralli Kros, Pist, Tırmanma gibi herhangi bir branşında start almış tüm pilotlar katılabiliyor. Bugüne kadar kayıdını yaptıranlar arasında Halid Avdagiç, Alptekin Işıkalp, Burak Çukurova, Öğül Orhan, Tunç Tuncer ve Alpaslan Çukurova da yer alıyor.

Ayrıca, pilotlar seanslar esnasında co-pilot koltuğuna sadece kask mecburiyeti ile istedikleri misafiri alabilecekler. Katılımcılar her türlü güvenlik önlemi alınmış bir ortamda start alacaklar.

İMK’nın organizasyon tecrübesi ve Deltasport’un hazırladığı birbirine eş Palio yarış otomobilleri ile düzenlenen Rally Enjoy, katılımcılara ve izleyenlere heyecanlı ve eğlenceli bir hafta sonu vaat ediyor.

Bir Cevap Yazın