Portekiz’de Yerel Kahramanlar Favori Gösteriliyor

Kategori : Avrupa Ralli Şampiyonası

PWRC (Seri Üretim Otomobiller Dünya Ralli Şampiyonası) , Kıbrıs Rallisi’nden 3 hafta sonra sezonun üçüncü ayağı için Portekiz’e gidiyor. Vodafone Portekiz Rallisi, Faro civarındaki muhteşem etaplarda gerçekleştirilecek.

Arka arkaya gelen iki birinciliğin ardından Red Bull Rally Takımı bu kez zirve favorisi değil. Skoda Fabia S2000 ile yarışan İsveçli Patrik Sandell/Emil Axelsson daha çok beklemede olacak

Yarışın favorileri yerel kahramanlar olacak. Bunlardan ilki ve en önemlisi, çok yakın zamanda Kıbrıs’ta gayet iyi bir derece elde eden ve Mitsubishi ile yarışan Armindo Araujo. Peugeot 207 S2000 ile yarışan Portekiz şampiyonu Carlos Magalhaes de unutulmaması gereken favorilerden. Her ikisi de bu ralli etaplarının her bir taşını ezbere biliyorlar.

Takım Patronu Raimund Baumschlager : “Bu sezon iki galibiyet alarak rüya gibi bir başlangıç yaptık. Bu yüzden Portekiz’de ilk kez esas amacımız doğrultusunda stratejimize dikkat edeceğiz. Elbette tekrar kazanmak istiyoruz, hiçbir şeyi kenara atmayız. Ancak zirvenin büyük boyutlarda risk alınarak elde edilebileceğinin farkına varırsak, alınan riskle kaza yapmak yerine,  alınabilecek garanti puanların peşinden gidebiliriz.  Geçmiş yıllardan öğrendiğimiz gibi, unvan peşinde koşarken sadece kazanmak tek başına yeterli değil. Bir kez yrış dışı kalırsınız, her şey başa döner.

Portekiz’in etap karakteri Kıbrıs’la benzerlikler gösteriyor, sadece biraz daha süratli. Ayrıca geçmiş yıllarda görüldüğü gibi hava şartları çok hızlı değişebilir ve bu durumda pilotlar çok zorlu şartlarla yüzleşmek zorunda kalabilir. Algarve’nin muhteşem manzarası, sahil boyunca bir sahne görevi görüyor. 360 kilometrelik toplam 18 özel etap, ralli süresince geçilecek. Perşembe günü 2 kilometreden biraz daha uzun olan özel seyirci etabı, Algarve Stadyumunda yapılacak. Cuma ve cumartesi altışar ve Pazar günü de toplam beş etap geçilecek.

Geçen yıla referansla, Patrik Sandell’in RedBull Skoda Fabia’sı da dahil olmak üzere S2000 otomobiller özellikle Cuma günü belirgin bir avantaja sahipler.

Patrik Sandell: “ Portekiz çok yakınımızda ve benim en favori rallilerimden biri. Çünkü etaplar, özellikle son yarışımız Kıbrıs’a göre oldukça hızlı. Bu tam da benim sevdiğim tür. Kazanmak için gidiyorum ancak her şeyimi feda edecek kadar peşinden koşmayacağım. Şartlar elde edilecek bir ikinciliğin daha kolay olduğunu gösterirse, gelecek bu sekiz puandan da oldukça mutlu olurum. Raimund haklı, bu kez yerel kahramanlar favori görünüyor. Ancak lütfen vatandaşım Patrik Flodin’i de unutmayalım.”

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: