Ralli Güneşi Antalya’da Doğuyor

Kategori : Mahalli Ralliler

Yıllardır Dünya Ralli Şampiyonası’na ev sahipliği yapan Antalya, yepyeni bir şampiyona olan Akdeniz Şampiyonası ile 2009 Ralli ve Otokros sezonunu açıyor. Solargard Cam Filmleri ana sponsorluğunda, AGT, Klassis Yapı, Türkmen Carpet ve Palmet Resort Hotel yardımcı sponsorluğunda gerçekleşecek Solargard Akdeniz Şampiyonası’na Kemer ve Konyaaltı Belediyesi büyük destek veriyor. Antalya Motorsporları Kulübü (AMK) tarafından organize edilen şampiyonaya bir diğer Antalya kulübü olan Kemer Motorsporları Kulübü (KMK) de önemli katkılarda bulunuyor.

2008 sezonunu Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (TOSFED) tarafından verilen birincilik kupası ile kapayan AMK tarafından ilk kez organize edilecek SolarGard Akdeniz Şampiyonası’nın ilk ayağı 14-15 Mart tarihlerinde Antalya’da koşulacak.

14 Mart Cumartesi günü, Dünya Ralli Şampiyonası, seyirci özel etabında koşulacak Otokros ile Solargard Akdeniz Şampiyonası start alacak. TRT 3 ekranlarında saat 14:00-16:00 arası canlı yayınlanacak olan yarışta birçok sürpriz var. Türkçe Rock müziğin sevilen isimlerinden olan Feridun Düzağaç, dünya şampiyonası etabında koşulacak otokros yarışı öncesi Solargard Racing Team pilotu Berkay Şavkay’ın sağ koltuğunda yarış heyecanına ortak olacak.

15 Mart Pazar günü ise Kemer Rallisi start alacak. Dünya Ralli Şampiyonası dahilinde kullanılan “Kemer” etabının ikiye bölünmesi ile elde edilen “Klassis” ve “AMK” etaplarını üçer kez geçecek ekipler 60 km.’si özel etap olmak üzere   Pazar günü boyunca toplam 190 km. yol kat edecekler.
Organize ettiği mahalli ve ulusal yarışların organizasyon kalitesinin yüksekliği ile ulusal yarışların çıtasını yükselten AMK, WRC etaplarında “ilk kez” ulusal sporculara yönelik organize ettiği “Kemer Rallisi” 2010 TR Ralli Şampiyonası için aday yarış statüsünde koşulacak.

Şampiyona Takvimi
14 Mart Cumartesi, Antalya Otokros (toprak)
15 Mart Pazar, Kemer Rallisi (toprak)
04 Nisan Cumartesi, Türkiye Tırmanma Şampiyonası, 1. Yarışı (asfalt)
05 Nisan Pazar, Pegasus Rallisi (asfalt)

Kemer Rallisi Kayıt Listesi

Kemal Çetinkaya – Tolga Tezeken, Fiat Palio
Serhan Türkkan – Vural Türkkan, Peugeot 106
Orçun Nural – Orkan Gökşen, Fiat Palio
Yüksel Özgür – A.Deniz Azmak, Citroen C2
Lenvend Kantürk – Enis Erkencioğlu, Fiat Palio
Dinçer Akgün – Alper Akgün Citroen, Saxo
Melih Tarhan – Taner Oylukan, Citroen Saxo
Ömer Erdem – SA, Mitsubishi Evo 8
Serhar Honamlı – SA, Fiat Palio
Öğül Orhan – Göktuğ Tuncay, Mitsubishi Evo 9
Berkay Şavkay – Alptekin Işıkalp, Mitsubishi Evo 8
Mustafa Söylemez – Cem Bakançocukları, Mitsubishi Evo 9
Y.Emre Zümrüt – Deniz Akyüz, Renault Clio
Ahmet Kaya – SA, Citroen Saxo
Mustafa Çakal – Rüstem Keskin, Fiat Palio Kitcar
Suat Ömer – SA, Peugeot 106
Salih Çağlayan – SA, Fiat Palio
Mecit Akın – Tan Uydaş, Fiat Palio

*SA : Sonra Açıklanacak

 

 

 

Bir Cevap Yazın