Barum Rallisi’nde Shakedown tamamlandı

Kategori : Avrupa Ralli Şampiyonası
Barum Rallisi’nin shakedown etabı güneşli bir havada kuru asfalt üzerinde tamamlandı. Yüzlerce izleyici özellikle belediye binasının önündeki havuzun etrafındaki virajda toplanarak etabı izlediler.

 

Yeni shakedown etabı Tlumacov, Machova ve Sazovice arasındaki bölgede düzenlendi ve pilotların çoğu tarafından beğenildi. Ancak bazı S1600 pilotları etabın başlangıcındaki düzlüklerden şikayet ettiler. Pilotlar burada araçlarının en yüksek hızlarına ulaştılar. Etabın kalan bölümünde dar asfalt yollar bir çok viraja sahipti ve burada pilotlar fazlası ile zorlandılar.

 

Vaclav Arazim ve Miroslav Jandik haricinde bütün pilotlar etabı geçtiler. Simon Jean-Joseph, Renato Travaglia ve Giandomenico Basso da ralli ayarlarını oturtmak için etabı tamamladılar. Pilotlar arasından sadece Michal Sololow problem yaşadı. Etabın içinde vites kutusu arızalanan Mitsubishi Evo7’sini kenara çeken Sololow etap sonunda aracını çekici eşliginde servis alanına getirdi. Sololow vites kutusunu değiştirerek yarışa katılacağını açıkladı.

 

Bir Cevap Yazın