Barum Rallisi’ni Travaglia kazandı

Kategori : Avrupa Ralli Şampiyonası

Renato Travaglia Barum Rallisi’ni kazandı.
39 yaşındaki İtalyan pilot Renato Travaglia Barum Zlin Rallisi’nin 35.sini kazanarak Avrupa Ralli Şampiyonası’ndaki liderliğini güçlendirdi. Travaglia/Zanella ikilisi sadece dört etap kazanmasına rağmen Simon Jean-Joseph’in yarış dışı kalması ve Basso’nun da teknik problemler yaşaması ile zirvede rahat bir ralli geçirdi.

İkinci günün adamı ise Giandomenico Basso oldu. Basso Fiat Punto S1600’ü ile dört özel etap kazandı. “Aracın ayarlarını değiştirdik, şimdi daha rahatım. Araç iyi gidiyor ve birinciliğe çıkmak için mücadele edeceğiz” diyen Basso 1 dakikadan fazla olan zaman farkını son iki etaba gelindiğinde 23.3 saniyeye indirdi ancak Travaglia onun daha fazla yanaşmasına izin vermeden liderliğini korudu. Travaglia yarış sonunda “2002’de de burada kazanmıştım, mutluyum” dedi.

İlk günün sürpriz ismi Martin Prokop ise 11. özel etapta takla atarak ralliye veda etti. Geçen senenin çek Şampiyonu Jan Kopecky üçüncülüğe yerleşirken ilk defa Mitsubishi Lancer Evo VIII kullanan Vaclav Pech de dördüncü oldu. En iyi çek pilot olan Jan Kopecky yarış sonunda şunları söyledi “Grup N araçlarda birinci olarak tamamlamak çok güzel. Bu zaferi beklemiyorduk.”

Avrupa Ralli Şampiyonası’nın 20 katsayılı bir sonraki rallisi 9-11 Eylül tarihleri arasında İzmir’de düzenlecek Fiat Rallisi olacak.

Barum Rallisi sonrasında Avrupa Ralli Şampiyonası’nda son durum şöyle oldu:
1 – Travaglia 35 puan,
2 – Basso 23 puan,
3 – Jean-Joseph 11 puan.

35.Barum Zlin Rallisi Yarış Sonu Genel Klasmanı
1. R. Travaglia – F. Zanella Renault Clio S1600 2:14:51.7
2. G. Basso – M. Dotta Fiat Punto S1600 + 29.2
3. J. Kopecky – F. Schovsnek Mitsubishi Lancer EVO VII + 1:15.5
4. V. Pech – P. Uhel Mitsubishi Lancer EVO VIII + 1:23.1
5. V. Arazim – J. Gsl Mitsubishi Lancer EVO VIII + 2:05.4
6. M. Cais – P. Ondrejcsk Mitsubishi Lancer EVO VII + 2:21.8
7. M. Jandsk – R. Chrastecky Mitsubishi Lancer EVO VII + 2:30.4
8. K. Trojan – P. Rihsk Mitsubishi Lancer EVO VII + 3:36.6

Bir Cevap Yazın