İzmir’den Simon Jean Joseph geçti

Kategori : Avrupa Ralli Şampiyonası

Geçen yılın Avrupa Şampiyonu Renault Clio S1600 pilotu Simon Jean Joseph, İzmir’de gerçekleştirilen FIAT RALLY’yi bir kez daha kazanmayı başardı. Şampiyona lideri olan bir diğer Clio S1600 sürücüsü Renato Travaglia dördüncü olarak finiş görürken, Burak Çukurova “En iyi Türk Pilot” olarak genel klasmanda beşinciliği elde etti. Elf ve Omsan katkıları ile Clio Super 1600 ile mücadele eden Renault Sport Türkiye ekibi Ercan Kazaz-Cem Bakançocukları ikilisi bu rallinin ardından, Türkiye Super 1600 Ralli Pilotlar Şampiyonası’ndaki liderliğini sürdürdü…

Türk otomobil sporları tarihinin en eski uluslararası organizasyonu olan FIAT RALLY 09-11 Eylül tarihleri arasında İzmir’de gerçekleştirildi. Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından organize edilen ve Avrupa Ralli Şampiyonası’nın 7.ayağı olan ralli, 09 Eylül Cuma günü saat 17.30’da Gündoğdu Meydanı’ndan verilen start ile başladı.

Rallide start alan diğer 3 Clio Super 1600 pilotu genel klasman ilk 5 içerisinde yer aldı. Geçen yıl da bu ralliyi kazanan 2004 Avrupa Ralli Şampiyonu Simon Jean Joseph 25 ekibin tamamlayabildiği rallide geçen yıl olduğu gibi bir kez daha finish takına birinci olarak çıkmayı başardı. Joseph, Türkiye’den elde ettiği puanlar ile Avrupa Ralli Şampiyonası’nda 3. sıraya yükselirken, Avrupa Ralli Şampiyonası’nda lider durumda yer alan bir diğer Clio Super 1600 sürücüsü Renato Travaglia ise ralliyi dördüncü sırada tamamlayarak şampiyona liderliğini 11 puan farkla korumayı başardı. Bu yarışa kiralık bir Renault Clio Super 1600 ile katılan Burak Çukurova da “En İyi Türk Pilot” olarak beşinci sırada finiş görmeyi başardı.

Elf ve Omsan katkıları ile Clio Super 1600 ile mücadele eden Renault Sport Türkiye ekibi Ercan Kazaz-Cem Bakançocukları ikilisi bu rallinin ardından, Türkiye Super 1600 Ralli Pilotlar Şampiyonası’ndaki liderliğini sürdürdü… Kazaz-Bakançocukları, 24-25 Eylül tarihlerinde organize edilecek olan sezonun son yarışı olan Kocaeli Rallisi’nde şampiyonluklarını ilan etmeyi hedefliyor.

Bir Cevap Yazın