Sezon İstanbul Rallisi ile açıldı.

Kategori : Avrupa Ralli Şampiyonası

Avrupa Ralli Şampiyonasına 20 katsayı üzerinden puan veren ve Türkiye Ralli Şampiyonası’nın da ilk yarışı olan İstanbul Rallisi sona erdi. İki gün boyunca 250 kilometresi özel etap olmak üzere toplam 705 kilometre yol kat eden ekipler, zorlu bir mücadeleye girdiler. Avrupa Şampiyonası’na puan vermesi nedeniyle yabancı ekiplere de ev sahipliği yapan ralli sonunda gülen taraf, Polonyalı Michal Solowow – Maciek Baran ikilisi oldu.

Yurtiçi Kargo Ralli Takımı adına yarışan ve bu sezon ilk kez dört çeker bir otomobille yarışa katılan Dağhan Ünlüdoğan – Ahmet Sami Can ikilisi genel klasman üçüncüsü olarak Türkiye Şampiyonası için çok değerli puanlar kazandı. İlk günü beşinci sırada tamamlayan ikili, Pazar günü geçilen etaplarda da istikrarlı sürüşlerini koruyarak sezonun ilk yarışını genel klasman üçüncüsü olarak bitirmeyi başardı.

Dağhan Ünlüdoğan yarış sonrası görüşlerini açıkladı : “ İstanbul Rallisi, bu otomobille girdiğimiz ilk ralliydi. Bazı etaplarda son derece keyif aldık. Sürekli otomobili öğrenmeye çalışarak ve kendimizi geliştirerek yarışı geçirdik. Bu şartlar altında bile üçüncü olmaktan çok mutluyum. Sezon için önemli puanlar kazandık ve devamının geleceğini ümit ediyorum.”

Yurtiçi Kargo Ralli Takımı adına yarışan Burak Çukurova – Akyan Alakoç ikilisi ise ilk günü genel klasmanda dördüncü olarak tamamlamalarına ve oldukça iyi derecelere imza atmalarına rağmen Pazar günü servis çıkışında benzin pompası arızası nedeniyle yarışa veda ettiler.

Volkan Işık’la Ralliye İlk Adım Seminerlerine katıldıktan sonra geçtiğimiz yıl Tırmanma Şampiyonasında tecrübe kazanan ve 2009 sezonunda Deltasport ile Ralli sezonu yapma kararı alan Cem Özdemiroğlu, sezonun ilk yarışında N2 sınıfı birincisi olarak önemli bir başarıya imza attı. Kopilotu Can Hergüner’le birlikte sorunsuz bir yarış geçiren Özdemiroğlu, sezona birincilikle başlayarak büyük avantaj elde etti.

Deltasport’un bir diğer pilotu Özcan Söke de kopilotu Erdem Şekeroğlu ile birlikte N2 sınıfında ikinci oldu.

Türkiye Ralli Şampiyonası’nın ikinci yarışı 23-24 Mayıs tarihlerinde düzenlenecek olan Ege Rallisi olacak. Asfalt karakterli etaplarda gerçekleşecek yarış İzmir Seferihisar ve Menderes ilçeleri arasındaki dağ yollarında olacak.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: