Shakedown sonrası neler dediler

Kategori : Avrupa Ralli Şampiyonası

35.Barum Zlin Rallisi’nin shakedown etabından sonra Simon Jean-Joesph “Kazanmak için geldik” derken, Basso “Herşey yolunda, shakedown güzeldi.” dedi. Travaglia demeç vermezken yerel pilotlar da shakedown etabından memnun kaldıklarını belirttiler. Sorun yaşayan Sololow ise durumun biraz karışık olduğunu belirtti.
Simon Jean-Joseph (01 Renault Clio Süper 1600)
Shakedown’u nasıl değerlediriyorsunuz?
Sorunsuz geçtik ama ralli etapları ile kıyaslayamayız. Aracımız çok iyi ve biz de iyi hissediyoruz. Hava şartlarını ralli boyunca göreceğiz. Güneşli olmasını isteriz.
Bu yıl da kazanacağınıza inanıyor musunuz?
Evet, öyle umuyorum. Kazanmak için geldik. çek pilotları geçmek zor olacak ve elbette Travaglia, Basso ve Sololow ile de mücadele edeceğiz.

 

Giandomenico Basso (03 Fiat Punto Süper 1600)
Shakedown etabından sonra aracınız ile serviste epeyce uğraştınız, bir sorun mu var?
Sadece aracı ayarladık. Herşey yolunda, shakedown da güzeldi. Salı günü de testler gerçekleştirdik. Mahalli yolları tanıdımaya çalıştık.

 

Jan Kopecky (04 Mitsubishi Evo7)
Geçen yıldn farklı bir araç ile yarışıyorsunuz. Herşeyi düzgün ayarladığınıza inanıyor musunuz? Pindula ve Trojak etapları arasındaki değişik koşullara nasıl uyum sağlayacaksınız?
Production araçta fazla bir ayar gerektirmiyor, ama kesinlikle süspansiyonları ayarlamalıyız. Pindula etabında bir çok zıplama noktası var ve Trojak etabında da zemin fazla yumuşak. Yol tutuşumuzu kaybetmemek için her etap öncesi aracın altına yatıp ayar yapmamız gerekecek, bu işlem de fazla sürmez.
Ve rakipleriniz hakkında ne söyleyeceksiniz?
Burada birinci sınıf bir mücadele olacak. S1600’de katılamamamız iyi olmadı çünkü etaplar tamamen onlar için uygun. Onarı yakalayabilmek için yağmur yağması gerekecek. Ancak bizim kategorimizde de sıkı mücadele olacak.

Jozef Beres (07 Subaru Impreza WRX STI)
Shakedown etabındaki ayarlarınızdan memnun musunuz?

Sezon başından beri kendimizi geliştiriyoruz. Fazla değişiklik yapmadık. Difransiyel ile ve aracın şasi ile ilgili ayarları yaptık. Araç güzel çalışıyor, ben memnunum.

Josef Petak (08 Renault Clio S1600)
Rakipleriniz hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bu sene hem yerel hem de uluslararası pilotlar arasında kıyasıya bir mücadele olacak. Bence 15 veya 20 pilotun kazanma şansı var. Ralli biraz da şans işi. Kaygan veya bozuk yollarda yapılacak hatalar kritik bir rol oynayacak.
Production araçlar S1600’ler ile mücadele edebilir mi?
Kötü havada bu mümkün ama kuru havada hiç sanmıyorum.

Marco Cavigioli (10 Subaru Impreza STI)
Shakedown hakkında ne düşünüyorsunuz?
Shakedown hakkında ne düşünüyorum, etaptan yeni geldim. Herşeyi kontrol ettim, herşey tamam. Tam gaz gitmedik. Madeira’da aracımıza çok zarar verdiğimiz için ProDrive’dan yeni bir araç aldık. Ummadığımız bir şeyin olmamasını istiyoruz.
Aracın ayarları istediğiniz gibi oldu mu?
Başlangıçta evet ancak shakedown etabı çok zordu tıpkı ralli gibi. Orada daha zor olacak. çok hızlı etaplar var; kırıcı ve zıplamalı.
Güneşli havayı mı tercih edersiniz yoksa yağmurlu havayı mı?
İyi hava daha iyi olurdu. Yağmurda sürmeyi sevmem etrafta çamur oluyor. Güneşli hava bence daha iyi.

Michal Solowow (12 Mitsubishi Evo8)
Shakedown nasıldı?
Sadece bir kez geçebildik. Vites kutumuz arızalandı. Değiştirmek zorunda kaldık. Aracı tamir edip edemeyeceğimizi bilmiyorum. Durum biraz karışık.

Jan de Winkel (17 Renault Clio S1600)
Barum Ralllisi’ne katılımınız hakkında ne düşünüyorsunuz? Zafer düşünüyor musunuz?

Bu yıl burada ilk rallim, bizim için çok zor olacak. Zafer ise sanırım imkansız. İyi bir sonuç ile bitirirsek sevineceğiz.

Bir Cevap Yazın