Simon JJ yine kazandı

Kategori : Avrupa Ralli Şampiyonası
Fiat Rallisi’nde iki gündür liderliği elinde bulunduran Italyan pilot Mirco Baldacci son etapta patlayan lastiği yüzünden birinciliğe veda ederken, geçen yılın Avrupa Ralli Şampiyonu ve Fiat Rallisi birincisi Fransız Simon Jean Joseph- Jack Boyere ikilisi ise 2:45: 32.8’lik dereceleriyle yine birinciliğe imza atan ekip oldular.
Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu tarafından bu yıl 34.sü organize edilen Avrupa Ralli Şampiyonası’nın 7.ayağı “FIAT RALLİSİ” finişe ulaştı. 739 km’lik maceranın sonunda ikincilik podyumuna çıkan isim ise 2:45:49.8’lik derecesiyle, 3 kapı numaralı Fiat Punto ile yarışan İtalyan ekip Giandomenico Basso-Mitia Dotta oldu.

Yarış boyunca liderliği elinden bırakmayan Fiat Abarth Squadra takımı adına start alan ve şampiyonayı takip etmeyen genç pilot Mirco Baldacci-Giovanni Bernacchini son etapta kaybettiği 1.87’lik zamanla ne yazık ki üçüncülük ile yetinmek zorunda kaldı.

 

2002 senesinin Avrupa Ralli Şampiyonu Travaglia ise yarış boyunca genel klasmanda elde ettiği 4 ve 5 sıradaki yerini dördüncülük sırasında tamamlayarak istikrarını korudu.

Yarışın ikinci gününden itibaren en iyi Türk olarak mücadelesine devam eden Renault Clio pilotu Burak çukurova ise genel klasmanda 2:51:19.1 derecesiyle beşinci sıraya yerleşirken, Fiat Motorsporları takımının iddialı ismi Hamdi ünal-Kaan özşenler ikilisi ise genel klasmanda 6.sırada yer aldılar. Bayanlar kategorisinin birincisi ise beş ekip içinde Grup N’de Mitsubishi ile yarışan Nisa Bozkurt-Melis çeker ikilisi olurken, yarışın Grup N liderliğini elde eden ekip ise Mobil ST Racing Team adına Mitsubishi ile start alan Ahmet Burkay Bilge Ayan ekibi elde etti.

FIAT’ın ana sponsorluğunda gerçekleştirilen ve 42 aracın start aldığı FIAT RALLİSİ’nde 25 araç finişe ulaştı.

 

Bir Cevap Yazın