Sliven’de Türk çıkarması

Kategori : Avrupa Ralli Şampiyonası

Avrupa Ralli Şampiyonası’na 10 katsayı üzerinden puan veren ve Bulgaristan Rallisi’nin bir ayağı olan Sosser-Sliven Rallisi’ne Türk ekipleri de ilgi gösterdiler.

Fiat Motorsports Takımı’nı Volkan Işık/Levent Gür, Hamdi Ünal/Kaan Özşenler ve Fatih Kara/Güray Karacar ile bu ralliye katılırken Ahmet Burkay/Bilge Ayan ikilisi Mitsubishi Evo 8 ile Atilla Beyhan/Egemen Ertürk ikilisi ise Opel Astra ile ralliye katılıyorlar.

İlk gün sonunda Volkan Işık iki Bulgar pilot Donchev ve Popov’un ardından genel klasman üçüncülüğüne yerleşti. Fatih Kara ise genel klasman beşinciliğinde Ahmet Burkay’ın bir basamak üzerinde yer alıyor. Fiat Takımı’nın son pilotu Hamdi ünal ise ilk günü genel klasman dokuzuncusu olarak bitirdi.

İkinci gün sonunda Volkan Işık Fiat Punto’su ile genel klasmanda ikinci olurken S1600 kategorisinde zirvede yer aldı. Bir diğer Fiat pilotu Fatih Kara’da genel klasmanda takım arkadaşının hemen altında üçüncü sırada yer aldı ve S1600 kategorisinde ikinciliği elde etti. Hamdi ünal ise ralliyi tamamlayamadı.

Grup N’de Mitsubishi Evo 8 ile mücadele eden Ahmet Burkay ise genel klasmanda altıncı oldu.

Bir Cevap Yazın