Volkan Işık üçüncülük ödülünü aldı

Kategori : Avrupa Ralli Şampiyonası

Uluslararası Otomobil Sporları Federasyonu (FIA) tarafından organize edilen Avrupa Ralli Şampiyonası’nda 2008 sezonunu ilk üç sırada tamamlayan ekipler ödüllerini Çek Cumhuriyeti’nin başkenti Prag’da düzenlenen tören ile aldılar.

Dokuz ralliden oluşan şampiyonayı Luca Rossetti 67 puan ile ilk sırada tamamlarken, Michal Solowow 65 puan ile ikinci oldu. 2007 sezonunda Avrupa Ralli Şampiyonası ikincisi olan Türk pilot Volkan Işık, sezonu 54 puan ile üçüncü sırada tamamlamayı başardı. Kopilotlar şampiyonsında ise Luca Rosetti’nin kopilotu Chiarcossi Matteo birinci, Michal Solowow’un kopilotu Maciej Baran ikinci ve Volkan Işık’ın kopilotu Kaan Özşenler ise üçüncü oldu. Şampiyonlara kupalarını 1981 Dünya Ralli Şampiyonu Ari Vatanen verdi.

İki sezondur ülkemizi Avrupa’da temsil eden Volkan Işık – Kaan Özşenler ikilisinin bu sezon için Avrupa planlarını askıya alacağı belirtiliyor. Işık, telefon bağlantısı ile katıldığı bir televizyon programında bu sezon Avrupa Ralli Şampiyonası’na katılmanın zor olacağını açıklamıştı.

Avrupa Ralli Şampiyonası’nda 2009 sezonu 17-19 Mart 2009 tarihlerinde İtalya’da düzenlenecek Rallye 1000 Miglia ile başlayacak. Sezonun ikinci yarışı 1-3 Mayıs tarihlerinde İstanbul’da düzenlenecek Istanbul Rally olacak.

Bir Cevap Yazın