Araujo – Arai çekişmesinde, Araujo önde!

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Meksika Rallisi dahilinde mücadele eden Seri Üretim Otomobiller Dünya Ralli Şampiyonası (Production – WRC) pilotları ilk günde zorlu etaplarda ter döktüler. Geçen senenin şampiyonu Armindo Araujo ilk gün  sonunda liderliği ele geçirmeyi başardı. Ancak eski şampiyon Toshi Arai liderin 5.4 saniye gerisinde ona kabus olmaya devam ediyor.

Portekizli Araujo Mitsubishi Evo IX ile katıldığı mücadelede ilk etaptan liderliğe oturdu, rakibi Toshi Arai ile Subaru Impreza ile ancak 9.4 saniye geriden gelebildi. 2005 ve 2007 PWRC Şampiyonu olan Arai ikinci özel etapta verdiği cevapla yarışın çok heyecanlı geçeceğini gösterdi.

Araujo ve Arai arasında devam eden mücadele sonunda Araujo altıncı özel etapta yeniden liderliğe oturdu ve günü de bu şekilde tamamlamayı başardı.

Günü lider tamamlayan Araujo şunları söyledi : “Güne iyi başladık ama ikinci özel etapta aracı korumaya çalışınca Arai öne geçti. Son Seyirci Özel Etabı’na kadar liderliği ele geçirmeyi planladık ve başardık. Sanırım zıplamalarda biraz daha dikkat etmeliyiz. İlk günü lider tamamladık, hedefimize ulaşmak için yolumuza devam edeceğiz.”

Arai ise sorunlarla mücadele ettikten sonra liderlikte tutunmakta zorlansa da liderin farkı açmasına izin vermedi : “Gün güzel geçti diyebiliriz. Rahat değildik çünkü direksiyon pompasında sorun yaşıyoruz. Rakım nedeni ile sorun yaşıyor olabiliriz. Özellikle virajlı bölümlerde zorlanıyorum, kaslarım şu anda çok ağrıyor. Bu gece pompayı değişteceğiz ve sanırım ikinci gün daha iyi olacağız.”

İki pilotun sıkı mücadelesi onları kalan PWRC sürücülerinden epey uzaklaştırdı.

Meksikalı Benito Guerra kalan ekiplerin arasında en iyi yerde yer alıyordu ancak altıncı özel etapta mekanik sorun yaşayınca yarış dışı kalmak zorunda kaldı.

Günü üçüncü sırada tamamlayan ise Arjantinli Miguel Angel Baldoni oldu. Mitsubishi pilotu ilk günü üçüncü sırada tamamladığı için hayatından memnun görünüyordu : “İlk Meksika Ralli’mde ilk günü üçüncü sırada tamamlamak inanılmaz keyif verici. Son serviste frenlerimde ve süspansiyonda bazı değişiklikler yapacağız, bu sayede ikinci gün daha da zorlayabiliriz.”

İlk gün sonunda PWRC Klasmanı şöyle oluştu:
1.Armindo ARAUJO P 1:31:59.3
2.Toshi ARAI 5.6
3.Miguel Angel BALDONI 2:42.5
4.Rodrigo SALGADO 8:24.6
5.Gianluca LINARI 9:15.8
6.Benito GUERRA 16:00.7

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Huzurlarınızda Hibrit WRC

Yıldız sürücüler ve öncü yeni hibrit otomobiller, Cumartesi akşamı Avusturya’da düzenlenen açılış
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: