Araujo Meksika’da zafere uzandı.

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Portekizli Armindo Araujo Meksika Rallisi’nin son gününde de başarılı bir tempoda götürdüğü yarışı PWRC (Seri Üretim Otomobiller Dünya Ralli Şampiyoası) klasmanında ilk sırada tamamladı. En yakın rakibi Toshi Arai’nin Cumartesi günü yaşadığı sorunlar nedeni ile zirveden uzaklaşması ile rahat bir tempo yakalayan Araujo, Mitsubishi Evo IX’a bir zafer daha kazandırdı.

İsveç Rallisi’ni üçüncü sırada tamamlayan Araujo Meksika zaferinden sonra ilk sıraya yerleşti ve en yakın rakibi Patrik Flodin 15 puan önünde yer alıyor.

“Mükemmel bir sonuç oldu.” diyerek sözlerine başlayan Araujo şunları söyledi : “Arai ile biraz mücadeleye girdik ama aracımız her etapta mükemmeldi. Takım üyeleri de çok iş çıkarttılar. Dün ikinci etap sonunda Arai ile aynı toplam zamana sahiptik, ikimiz de sonuna kadar zorluyorduk. Arai yaşadığı sorunlar nedeni ile epey zaman kaybetti ve biz de yerimizi korumayı başardık. Son gün, bugün ise biraz sıkıcıydı, aracı koruyarak bitişe getirmemiz gerekiyordu bu nedenle fazla zevk alamadık. Yine de son etabı tamamlayıp zafere imza attık.”

Subaru Impreza pilotu Toshi Arai ise yarışı lider Araujo’nun 3 dakika 16 saniye ardında ikinci olarak tamamladı. “İkincilik fena değil ama çok fazla sorun yaşadık. Ama bütün haberler kötü değil aracımız geçen senelere göre çok daha iyi bir durumda. Sezonun geri kalanında daha iyi zamanlar çıkartacağımızı düşünüyoruz.”

Arjantinli Miguek Angel Baldoni yarışı Arai’nin yaklaşık altı dakika ardında tamamlayarak podyumun son basamağını kaptı.

PWRC ( Seri Üretim Otomobiller Dünya Ralli Şampiyonası) Pilotlar Klasmanı
1. Armindo Araujo  40
2. Patrik Flodin  25
3. Anders Grondal  18
4. Toshi Arai  18
5. Gianluca Linari  16

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Huzurlarınızda Hibrit WRC

Yıldız sürücüler ve öncü yeni hibrit otomobiller, Cumartesi akşamı Avusturya’da düzenlenen açılış
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: