Arjantin Rallisi’nde Loeb ilk günü lider tamamladı

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Petter Solberg Perşembe gecesi düzenlenen ilk iki özel seyirci etabından sonra ilk güne çok az bir avantaj ile başlamıştı. Ancak Sebastien Loeb yine liderliği ele geçirerek ilk günü Solberg’in 31.3 saniye önünde bitirdi. Marcus Grönholm gün boyunca üçüncülükte yalnız kaldı. Fin pilot önündeki rakiplerine uyum sağlayamadı ancak ardından gelen Gardemeister’in de kendisini yakalamasına izin vermedi.

Harri Rovanpera gün içinde dördüncü iken bir spin attıktan sonra yanlış bir el freni ile iki sıra birden kaybetti. Rovanpera daha sonra Markko Martin’i geçerek beşinciliğe çıktı. Gigi Galli beşinci etapta kalana kadar iyi bir tempo ile gidiyordu ve dördüncü sıradaydı. Sağ ön süspansiyonu kırılınca etapta durup aracını tamir etti ancak daha sonra araç yine arızalanınca ralliye veda etti.

Jani Paasonen de aynı etapta kayaya çarparak sol ön süspansiyonunu kaybedince ralliyi bitirmiş oldu. Paasonen ikinci güne de başlayamadı. Takım arkadaşı Armin Schwarz da amortisor arızası ile boğuşurken 20. sıraya kadar geriledi.

Bir Cevap Yazın