Avustralya Rallisi Taşınıyor!

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Batı Avustralya Eyalet yönetimi yaptığı bir açıklamada ralli organizasyonunu ekonomik nedenlerden dolayı 2006 yılında düzenlenip düzenlenmeyeceğini gözden geçireceklerini açıkladı.

Bunun üzerine Avustralya Motorsporları Konferederasyonu da bir açıklama yaparak ralliyi başka eyaletlerde düzenleyebileceklerini belirtti.

2005 yılı için herhangi bir sorun olmadığını ancak Avustralya Motorsporları Konfederasyonu (CAMS) ile görüşmelerin 2006 yılı organizasyonları için başladığını dile getirdiler.

Bu açıklamanın ardından CAMS’dan yapılan açıklamada ralliyi düzenlemek isteyen pek çok başka eyalet olduğunu ve onlarla da görüşerek rallinin oralarda düzenlenmesini sağlayarak yıllardır süregelen bu etkinliğin devamının sağlanacağı belirtildi.

Turizm Bakanı Marc McGowan yaptığı açıklamasında :
“Çok olan ralli izleyicisinin bu karardan dolayı üzüleceğini sanıyorum. Ancak 15 yıldır bu organizasyona verdiğimiz paraların karşılığını tam olarak alamıyoruz.

Geçen sene yarış 5.9 milyon dolara mal oldu ancak bize geri dönüşü 9.3 milyon dolarda kaldı. Her 1 dolar için 1.60 dolar kazanmış olduk. Geçen sene düzenlenen Dünyanın En Güçlü Adamı (Ironman) yarışmasında bu oran 1 dolara 14.70 dolar olarak gerçekleşti. Hopman Kupası’nda harcanan her 1 dolar ise 8.50 dolar olarak geri döndü.

Geçen senelerde çok güzel organizasyonlara imza attık bunlardan Johnnie Walker Classic ve Ulusal Sörf Turnuvası eyaletimizin de para kazanmasını sağladı.

Eyaletimizin ve ulusal değerlerimizin öne çıkacağı farklı organizasyonlar düzenlemek istiyoruz.

Bugüne kadar emeği geçen tüm gönüllülere buradan teşekkür ediyoruz.

İnsanları üzecek kararları almak kolay gibi gözükebilir ancak biz eyaletimizin kazanacağı işlere imza atmak istiyoruz.”

Bir Cevap Yazın