Avustralya Rallisi’nde 35 özel etap olacak!

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Repco Avustralya Rallisi organizatörleri 2009 Dünya Ralli Şampiyonası yarışında 35 etap içeren bir parkur hazırladıklarını ilan ettiler.

Ondokuz yıl boyunca kıtanın batı yakasında yer alan Perth merkezli Avustralya Rallisi bu sezon kıtanın doğu yakasındaki Tweed ve New South Wales’in Kyogle kıyılarına taşınacak.

Yeni ralli rotasında yer alan yaklaşık 340 kilometrelik 35 özel etaptan 10 tanesi yarışın 2006 senesinde koşulanı ile aynı olacak.

Rallinin Servis Alanı Kingscliff kentinde kurulacak, yarışın etapları servis alanından yaklaşık iki saatlik mesafede yer alacak. Organizatörler Murwillumbah’da Perşembe, Cuma ve Cumartesi olacak şekilde üç özel seyirci etabı düzenleyeceklerini belirttiler.

Rallinin organizasyon komitesinin başkanı Garry Connelly “Rallinin tercih ettiğimiz rotasını hazırlarken rota üzerinde yer alan halkın da görüşlerini bağımsız gözlemcilerden detaylı raporlar eşliğinde aldık ve amacımızı bölgede çok özel bir motor sporları aktivitesi gerçekleştirmek olarak belirledik” dedi.

“Hedeflerimizden birisi çevreye en az düzeyde zarar vererek, çevre halkının bu organizasyondan etkilenmemesiydi. Etapların yer aldığı bu rota bölgenin karakteristik özelliklerini içeriyor. Televizyonda bu ralliyi izleyecekler için ve burada yarışı izleyecekler için çok keyifli bir mücadele olacak, Dünya Şampiyonasına yaraşır bir yarış olacak.”

Son olarak rotanın hala yerel yetklililerden onay beklediğini belirten Connelly yarışa katılacakların ve izleyeceklerin planlarını şimdiden yapmaya başlamalarını çünkü onayın açıklanmasından sonra yarış için heyecanın daha da yükseleceğini söyledi.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Huzurlarınızda Hibrit WRC

Yıldız sürücüler ve öncü yeni hibrit otomobiller, Cumartesi akşamı Avusturya’da düzenlenen açılış
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: