BP Ford Abu Dhabi koşarak destek oldu.

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

BP Ford Abu Dhabi Ralli Takımı pilotları, kopilotları ve takım üyeleri Meksika Rallisi öncesinde düzenlenen yardım koşusuna katılarak Sport Relief Fonu’na destek oldular. FIA Dünya Ralli Şampiyonası’nda ilk yarış sonunda liderliğe yükselen Mikko Hirvonen ve kopilotu Jarmo Lehtinen 300 beygir güç üreten Ford Focus WRC’leri ile her yarış çıktıkları hız gösterisinden sonra 1 Mil’lik yardım koşusunda yer alarak Sport Relief Fonu ile yardıma muhtaç insanlara destek oldular.

Mexico City’nin 400 kilometre kuzeybatısında yer alan Meksika Rallisi’nin merkezi olan Leon kentinde yaklaşık 30 derecelik sıcak bir havada destek yarışına katılan pilotlar ve takım üyelerine startı takım direktörü Malcolm Wilson verdi.

BP Ford takımının yanısıra Stobart M-Sport Takımı’nın pilotlarının da hazır bulunduğu destek yarışına Munchi Ford takımı pilotu Federico Villagra da katıldı.

Sezonun ilk yarışını kazanarak liderliğe oturan Mikko Hirvonen : “Takım ile böylesine eğlenceli bir ortamda bulunurken aynı zamanda yardıma muhtaç insanlara destek olmak çok güzeldi. Bu kadar yüksek rakımlı bir yerde bu kadar sıcak bir havada olsak da bu şartlara alışmak için gerekli antremanları yapıyoruz. Bu yardım organizasyonunda gerekli miktarda yardım toplanacağına eminim. Kazandıklarımızdan bir kısmını ihtiyacı olanlara vermiş olmak çok güzel. Şimdi bir duş alıp yarış için gerekli antremanlara devam etmeliyiz.” dedi.

Sport Relief nedir?
Sport Relief İngiltere’de veya Dünya’nın herhangi bölgesinde zor şartlarda yaşayan insanlara destek olmak için kurulmuş bir vakıf. Bu sene üç önemli konu ile ilgili destek topluyorlar; Caddelerde yaşayan ve çalışan çocuklar, Sıtma ve İngiltere’deki bazı yerel projeler. Toplanan paralar caddelerde yaşaman zorunda olan çocuklara sığınacak bir yer sağlanıyor, ayrıca sağlılı beslenmeleri için yiyecek desteği sunuluyor.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Huzurlarınızda Hibrit WRC

Yıldız sürücüler ve öncü yeni hibrit otomobiller, Cumartesi akşamı Avusturya’da düzenlenen açılış
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: