Polo R WRC’yi ilk test eden Carlos Sainz oldu

Kategori : Bülten/Dünya Ralli Şampiyonası

Volkswagen yeni Polo R WRC ile testlerine başladı. Carlos Sainz’ın Almanya Rallisi’nin Trier’deki etaplarından birinde test ettiği Polo R WRC ile Volkswagen 2013’te yer alacağı Dünya Ralli Şampiyonası için aracının ilk tesmi testlerini de tamamlamış oldu.

2.8 kilometrelik asfalt etapta yaklaşık 100 kilometrelik bir testi tamamlayan Carlos Sainz iki kez kazandığı Dünya Ralli Şampiyonu ünvanı ve Dakar Rallisi’nde ulaştığı zafer sonrasında yeniden direksiyon başına geçmiş oldu. Sainz, Citroen’in bugünkü başarısında Xsara WRC’yi geliştirme çalışmalarında göstermiş olduğu katkıyı artık Volkswagen için kullanıyor.

İlk test sonrasında Sainz : “Yeni Polo R WRC’nin geliştirilmesinde ve testlerinde bulunmaktan gurur ve heyecan duyuyorum. Araç henüz ilk adımlarını atıyor ama şimdiden çok güzel. Tüm takım için, mühendisler, mekanikler ve pilotlar için aracı gerçekten hissederek test etmek lazım, bu testler geliştirme aşamasının en önemli adımları olacak.” dedi.

Polo R WRC’nin geliştirilmesine paralel olarak yürütülen DÜnya Ralli Şampiyonası’ndaki mücadelesinde önümüzdeki hafta İngiltere Rallisi ile devam edecek. Sepp Wiegland ile kopilotu Dakar şampiyonlarından Timo Gottschalk ve Kevin Abring ile kopilotu Lara Vanneste 10-13 Kasım tarihlerindeki İngiltere Rallisi’nde Skoda Fabia S2000 ile start alarak aracın toprak etaplardaki performansını geliştirme çalışmalarına da katkıda bulunacaklar.

Volkswagen Motorsport’un yayınladığı test görüntülerine buradan ulaşabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın