Citroen C3 WRC yine podyumda

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Citroën’in Dünya Ralli Şampiyonası’nda yarışan takımı Citroën Total Abu Dhabi WRT, takvimin en hızlı rallilerinden biri olan Finlandiya Rallisi’ni podyumda bitirdi. 26-29 Temmuz tarihleri arasında Finlandiya’da düzenlenen Dünya Ralli Şampiyonası’nın sekizinci ayağında Citroën’i podyuma taşıyan ekip ise Mads Østberg – Torstein Eriksen ikilisi oldu.

2018 Dünya Ralli Şampiyonası’nın sekizinci ayağı olan Finlandiya Rallisi’nde ekipler ve otomobiller birbirinden hızlı ve zorlayıcı toprak etaplarda yarıştı. Citroën Total Abu Dhabi WRT adına Citroën C3 WRC ile yarışan ve 3 etapta en iyi zamana imza atan Mads Østberg – Torstein Eriksen ikilisi bu yarışı ikinci sırada tamamlamayı başardı.

Finlandiya Rallisi’nin 23. etabında düzenlenen Power Stage’de de ikinci en iyi zamanı yapan Mads Østberg – Torstein Eriksen ikilisi ayrıca dört puanı da hanelerine yazdırmayı başardı.

Bu sonuç ile Citroën Total Abu Dhabi WRT İsveç ve Meksika’nın ardından üçüncü kez podyum başarısı gösterdi.

Finlandiya Rallisi’nde Total Abu Dhabi WRT adına yarışan Craig Breen – Scott Martin ikilisi de yarışı sekizinci sırada tamamlayarak takıma önemli puanlar kazandırdı.