Citroen’in gençleri heyecanlı…

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Ürdün Rallisi’nden 10 gün sonra Citroen Junior Takımı sezonun dördüncü yarışı için Türkiye’ye geldi. Citroen C4 WRC’ler ile yarışa girecek iki ekip Sebastien Ogier / Julien Ingrassia ve Kimi Raikkonen / Kaj Lindström bu sezon ilk defa İstanbul yakınlarında düzenlenecek yarış için hazırlıklara başladılar.

Citroen Junior Takımı bu sezon ilk defa takvimde yer alan üç yarışın ilki olan Ürdün Rallisi’nden sonra uzun süre Antalya’da düzenenlenen ancak bu sezon İstanbul’un Pendik ilçesini merkez alan Türkiye Rallisi’ne katıldıktan sonra Bulgaristan Rallisi için Alsace kentinde olacaklar.

Türkiye Rallisi iki kıta üzerinde organize edilen tek yarış olarak tarihe geçmiş durumda. Yarışın startı tarihi Sultanahmet Meydanı’nda Aya Sofya önünden verilecek ve ekipler deniz yolu ile Asya kıtasına geçerek toprak etaplarda üç gün boyunca mücadele edecekler.

Sebastien Ogier ve Julien Ingrassia sezon başından beri zirve mücadelesi yapan pilotlarla eşdeğer tempoda yarışıyorlar. İsveç, Meksika ve Ürdün’de farklı coğrafyalarda değişik koşullarda mücadeleden kopmadıklarını gösterdiler. 2008 Gençler Dünya Ralli Şampiyonu ilk kez İstanbul’da düzenlenecek olan Türkiye Rallisi’nde şampiyonluk mücadelesi verecek pilotlar ile aynı şartlarda yarışa başlayacak : “Ürdün’de olduğu gibi burada da hata yapmadan mücadelenin içinde olmak önemli. Bu ralli herkes için yeni bir parkurda düzenleniyor, diğer WRC pilotları ile aramızda eşitlik olduğuna inanıyoruz. Antremanlar oldukça önemli olacak. İsveç’te olduğu gibi zirve mücadelesinin içinde olmak istiyoruz. Sezonun başından beri takımımız çok iyi çalışıyor, biz de iyi bir sonuç elde ederek onların emeklerinin boşa gitmediğini göstermek istiyoruz.”

Kimi Raikkonen ve Kaj Lindström Ürdün’de sekizinci olarak ilk puanlarını aldıktan sonra Türkiye’de de gelişimlerini sürdürmek istiyorlar : “Çok zor bir yarıştan puan ile ayrılmış olmak güzeldi. Henüz sekizinci yarışımı tamamlamış biri olarak keyif aldım ama yarıştıklarım içinde en zoru Ürdün’dü. Türkiye Rallisi etaplarının nasıl bir şey olduğunu ben de bilmiyorum. Antremanlar boyunca çok dikkatli olmak zorundayız. Hedefimiz yarışı bitirmek olacaktır. Her yarış diğer WRC pilotları ile aramızdaki farkın kapandığını hissediyoruz.”

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Huzurlarınızda Hibrit WRC

Yıldız sürücüler ve öncü yeni hibrit otomobiller, Cumartesi akşamı Avusturya’da düzenlenen açılış
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: