Fiesta RS WRC, Paris’de ortaya çıktı

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Ford, Dünya Ralli Şampiyonası’nda mücadele edecek yeni aracı Ford Fiesta RS WRC’yi Paris Otomobil Fuarı’nda herkese tanıttı. Fiesta RS WRC ilk yarışına önümüzdeki sezonun ilk yarışı olan Şubat ayındaki İsveç Rallisi’nde çıkacak.

M-Sport’un patronu ve BP Ford Abu Dhabi Takım Direktörü Malcolm Wilson herkesin bu anı beklediğini vurguladı : “Bu aracı geliştiren herkes için çok önemli bir anı yaşıyoruz. Fiesta RS WRC’nin bu podyuma çıkması için saatlerini harcayan bir ekip var ve bu aracın bu podyumda  duruyor olması bizim için gurur kaynağı. Aracı geliştirme takvimimizi tamamladık ve sunum gününe herşeyi hazırladık. Bundan sonra Ekim ayından itibaren testlere başlıyoruz ve 2011 teknik yeterliliklerini tam olarak test etme imkanı bulacağız.

Teknik Müdürümüz Christian Loriaux idaresinde testlerimize başlayacağız. Mikko Hirvonen ve Jari-Matti Latvala yeni aracımızı kullancak pilotlarımız olacak. Onların bu testler esnasında bize vereceği bilgiler çok önemli olacak. Biz bu bilgilere göre aracımızı onların kullancağı en iyi seviyeye getirmek için çalışacağız.”

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Huzurlarınızda Hibrit WRC

Yıldız sürücüler ve öncü yeni hibrit otomobiller, Cumartesi akşamı Avusturya’da düzenlenen açılış
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: