Ford, Sardunya’da Çifte Zafer Elde Etti

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Focus RS World Rally Car ile yarışan BP Ford Abu Dhabi World Rally Team pilotu Jari-Matti Latvala, Dünya Ralli Şampiyonası’nın İtalya ayağını oluşturan Sardunya Ralli’sini zaferle kapattı. Yarışta ikinciliği, diğer bir BP Ford Abu Dhabi World Rally Team pilotu, Mikko Hirvonen elde etti.

BP Ford Abu Dhabi World Rally Team takımı, Dünya Ralli Şampiyonası Sardunya Rallisini çifte zaferle tamamlama başarısını gösterdiler. İlk Dünya Ralli Şampiyonası rallisi birinciliğini geçtiğimiz yıl Şubat ayında İsveç’te kazanan genç pilot Jari-Matti Latvala, yarışı takım arkadaşı Mikko Hirvonen’in 29 saniye önünde birinci olarak tamamladı. İkinciliği alan Hirvonen’in ardından Peter Solberg üçüncü sırayı aldı.

Sardunya Rallisi’nin açılış etaplarından itibaren liderliği ele alan Latvala ve Hirvonen, yarış boyunca etapları ilk geçen ve yolu temizleyen ekipler oldular. Bu dezavantaja, bir de Hirvonen’in ateşlenmesi eklendi. Ancak, BP Ford Abu Dhabi World Rally Team ekipleri bu durumun performanslarını engellemesine izin vermediler ve yarışı ilk iki sırada tamamladılar.

Sardenya Rallisi sonrasında Ford pilotlarından Mikko Hirvonen, Dünya Ralli Şampiyonası pilotlar klasmanında ikinci sıraya yükseldi; Latvala ise altıncı sırada yer alıyor. Markalar klasmanında ise Ford, ikinciliğini sürdürüyor.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Huzurlarınızda Hibrit WRC

Yıldız sürücüler ve öncü yeni hibrit otomobiller, Cumartesi akşamı Avusturya’da düzenlenen açılış
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: