Fransa Rallisi’ni Sebastien Ogier kazandı

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Sebastien Ogier ve Julien Ingrassia Fransa Rallisi’nin son gününde hata yapmayarak yarışı kazandılar ve Citroen Total Ralli Takımı’na sezonun onbirinci yarışında dokuzuncu zaferlerini kazandırdılar. Bu zafer ile Citroen markalar klasmanında yerini sağlamlaştırırken Ogier de pilotlar klasmanında da puanları eşitlenen Sebastien Loeb ile Mikko Hirvonen’in üç puan arkasına yerleşti.

Cuma ve Cumartesi günü geçilen uzun etapların aksine son gün etapları hızlı ve kısaydı. Ekipler Strasbourg’daki Servis Alanı’ndan sabah 06:20’de son kez çıktılar ve programlarındaki üç özel etabı servis arası olmadan iki lup olarak geçtiler. Ogier ikinci sıradaki Sordo ile arasındaki on saniyelik farkı korumak ve yarışı kazanmak için fazla riske girmeden ama temposunu da kaybetmeden yarışmak zorunda olduğunu biliyordu.

Ogier ilk etap için uygun olmasa da kalan etapları da düşünerek sert hamurlu lastiklerle parkura çıktı ve tercihinin ne kadar doğru olduğunu kazanarak ispatladı.

Son etap Haguenau kentinin sokaklarında düzenlenen Power Stage idi. Ogier burada üçüncü zamanı yaparak fazladan puan almayı da başardı.

Ogier, Fransa Rallisi’nden aldığı 26 puan ile pilotlar şampiyonasında Loeb ve Hirvonen’in üç puan arkasında son iki yarışa girecek. Ogier yarış sonrasında etapların zorluğunun yanısıra takım arkadaşı Loeb’in yarış dışı kalması ile takımın tüm sorumluluğunun kendi sırtına bindiğini ve takımının başarısı için böylesine bir mücadeleye girip kazandığı için çok mutlu olduğunu belirtti.

Dünya Ralli Şampiyonası’nda sezonun sondan bir önceki rallisi 21-23 Ekim tarihlerinde İspanya’da düzenlenecek.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Huzurlarınızda Hibrit WRC

Yıldız sürücüler ve öncü yeni hibrit otomobiller, Cumartesi akşamı Avusturya’da düzenlenen açılış
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: