Grönholm’den Impreza sürprizi!

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Marcus Grönholm ve Prodrive, Vodafone Portekiz Rallisi ile etaplara dönüyor. Dünya Ralli Şampiyonaları arasında üç farklı kategoriyi de (WRC, JWRC ve PWRC) içeren tek yarış olan Portekiz Rallisi dikkatleri üzerine çekmek için yepyeni bir heyecanı sunacak. 2-5 Nisan tarihlerinde düzenlenecek rallide, Subaru Impeza WRC kullanacak olan Marcus Grönholm yeniden etaplara dönecek.

Kariyerinde 30 ralli birinciliği bulunan Grönholm, son iki sezonda da Portekiz Rallisi’nde boy göstermişti. Grönholm 2007 sezonunda Ford Focus WRC ile mücadeleye katılmıştı, 2008’de ise öncü araç olarak ralliye renk katmıştı.

“Maksat olsun diye de olsa yeniden şampiyona rallilerinde start almak heyecan verici. Geçen sene bazı rallikros yarışlarında start almıştım ama bu kadar ara verdikten sonra neler yapabileceğimi göreceğiz. Yarıştan çekilmiş olsa da Subaru ile yarışmak da keyifli olacak.

Elbette kazanmak için start almayacağım. WRC pilotlarına bir kaç etap kafa tutabilirsem çok daha eğlenceli olacaktır. Asıl amacımız keyif almak olacak, çok iyi bildiğim bu etaplarda start almak beni heyecanlandırıyor.” diyerek yarış öncesi heyecanını dile getiren Fin pilot son model Subaru Impreza WRC2008 ile start alacak, yanında yine eski günlerde olduğu gibi Timo Rautiainen olacak.

Grönholm “Elbette yarıştan önce testler yapacağız. Subaru’nun nasıl tepki verdiğini görmenin yanısıra onu sürüş stilime uygun hale getirmeye de çalışacağız. En önemlisi Portekiz’de WRC’ye dönmek keyifli olacak.” diyerek sözlerini tamamladı.

Bir Cevap Yazın