Loeb dördüncü zafer için Meksika’da!

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Sezona soğuk ve karlı İsveç Rallisi başlayan ekipler beş toprak rallinin ilkinde start almak için Meksika’ya geldiler. Her zaman olduğu gibi Citroen Takımı’nın hedefi burada da kazanmak. Sebastien Loeb ve Daniel Elena İsveç Rallisi’ni ikinci tamamladıktan sonra Latin Amerika’daki yarışı dördüncü kez kazanmak start alacaklar.

Dünya Ralli Şampiyonası’nın her rallisinde olduğu gibi Meksika’da da halkın yoğun ilgisi bekleniyor. Soğuk havadan sonra Latin Amerika’nın sıcak iklimine gelen pilotlar yüksek irtifanın da etkisi altında toz, toprak içinde yarışmak için sabırsızlanıyorlar. Bu sezon Amerika kıtasındaki tek yarış olan Meksika Rallisi müthiş manzaralar eşliğinde dünyanın en hızlı pilotlarını gösterisine tanıklık edecek.

“Çok beğendiğimiz bir yarış. Organizatörlerin büyük emekleri ile hazırlanan yarışta halkın ilgisi de büyük olacaktır. Yarış tarihi Guanajuato meydanından başlayacak.” diyerek yarışın genel bilgilerini de veren Dani Sordo’dan sonra Sebastien Loeb bir yıl aradan sonra yeniden burada yarışacak olmanın keyifli olacağını belirtti : “2004 sezonundan beri her yarışta buraya geldim. İlk seneler pek seyirci ilgisi yoktu ama sonra seyircinin de ilgisi artınca daha da güzel oldu. Sezonun en ateşli seyircilerinden olan Meksika halkına güzel hatıralar vermek istiyoruz.”

Loeb 2006 yılından beri Meksika’da hiç kaybetmediler, sezonun ilk yarışından ikincilikle ayrıldıktan sonra sürekli kazandıkları Meksika’dan bu sefer de zaferle ayrılmak istiyorlar.  Sezonun ilk toprak rallisinde rakipleri Mikko Hirvonen’i geride bırakarak şampiyonada lider olmanın hesaplarını yapıyorlar.

Dani Sordo ise sezonun ilk toprak yarışı için oldukça heyecanlı görünüyor. İsveç’te takımı için çok değerli puanlar alan Sordo burada da gelişimini sürdürerek yarışın ilk etabından itibaren podyum mücadelesine girecek.,

Meksika Rallisi 4 Mart 2010 Cuma günü verilecek start ile başlayacak. Meksika ile Türkiye arasında sekiz saat fark bulunuyor. 22 özel etabın koşulacağı Meksika Rallisi’nde organizatörler 20. özel etabı güvenlik sebebi ile iptal ettiler.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Huzurlarınızda Hibrit WRC

Yıldız sürücüler ve öncü yeni hibrit otomobiller, Cumartesi akşamı Avusturya’da düzenlenen açılış
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: