Loeb, İngiltere’den de galip ayrıldı.

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Geçen ay düzenlenen Fransa Rallisi’ni kazanarak yedinci şampiyonluğuna ulaşan Loen Cardiff merkezli yarışın pek de kolay olmadığını belirtti : “Çok zor bir yarış oldu, Petter de yarışın başından itibaren çok hızlıydı ve az hata yapıyordu. Mücadele etmek oldukça zordu ama etaplardan çok zevk aldım ve bu sezon yaşadığım en uzun mücadele oldu.”

Loeb’in kopilotu Daniel Elena ise şampiyon oldukları Citroen C4 WRC’ye veda ettiklerini hatırlattı ve yeni araçları DS3 WRC’nin de kazanan bir araç olması için ellerinden geleni yapacaklarını vurguladı.

Yarışı ikinci sırada tamamlayan Petter Solberg son güne Loeb’in 4.8 saniye gerisinde başlamıştı ancak son günde şampiyonun temposuna yetişemeyen Norveçli pilot yarışı Loeb’in 19.1 saniye gerisinde tamamlayabildi.

Solberg zaferi kaçırmış olsa da sezonu ilk üç içinde tamamlamayı başardı ancak ikinci Ford pilotu Jari-Matti Latvala’nın iki puan gerisinde kalmaktan kurtulamadı.

Norveçli pilot kendi başına mücadele ettiği fabrika takımlarına karşı zafer kazandığı görüşündeydi : “Bir fabrika takımını yenmek elbette çok zor ancak ben de elimden geleni yaptım ve çok zorladım. Şampiyonayı üçüncü sırada tamamlamak da benim ve sponsorlarım için olağanüstü güzel. Son iki yıldır bu zafere ulaşmak için ailemden uzak kaldım  ama onların benim için anlamı büyük ve onları çok seviyorum.”

Latvala da son güne dördüncü sırada başlamştı ancak takım arkadaşı Hirvonen’in Margam Park etabındaki hatalarından sonra yarışı üçüncü sırada tamamladı. Sezona takımın ikinci pilotu olarak başlayan Latvala kendi hedefi olan sürekliliğini geliştirdiğini belirtti ve önümüzdeki sezon pilotlar şampiyonluğu için mücadele etmek istediğini belirtti.

Hirvonen’in ardından Citroen pilotu Dani Sordo ve Henning Solberg ilk altıyı tamamladılar. Kimi Raikkonen vites kutusundaki sorunlar nedeni ile zaman kaybetse de yarışı sekizinci sırada tamamlayarak bu sezon beşinci kez bir ralliden puan ile ayrıldı ve ilk sezonunda 25 puan toplamayı başardı.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Huzurlarınızda Hibrit WRC

Yıldız sürücüler ve öncü yeni hibrit otomobiller, Cumartesi akşamı Avusturya’da düzenlenen açılış
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: