Loeb Kazandı…

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Sebastien Loeb (Citroen) 73. Monte Carlo Rallisi’ni kazanan pilot oldu. En yakın rakibine 2 dakika 58 saniye 3 salise’lik fark atan Loeb Monte Carlo Rallisi’ni üçüncü kez üst üste kazandı.

Son gün içinde Solberg ve Gröholm’ün kaza yapması sonucu rahatlayan Loeb güne biraz stresli başlamıştı.

Solberg’in fren problemini giderdikten sonra günün ilk iki etabında en iyi zamanları alarak araya kapatması ile son gün heyecanlı başladı.

Ancak Solberg’in 12 etap içinde sol ön tekerleğini kaybetmesi sonu yarışa veda etmesi ile Loeb biraz rahatladı. Grönholm’ün de aynı etapda yine sol ön lastiğini kaybetmesi sonucu zirvede yalnız kalan Loeb Grönholm’ün servise yetişmesi ardından 13. etapta en iyi zamanı elde etmesi ile Grönholm endişesi duysa da Fin pilot etaplar bitmeden Loeb’i yakalamk bir yana indiği 5.likten de kurtulamadı.

Panizzi (Mitsubishi)’nin ilk iki gün boyunca sürekli şikayet ettiği yeni boyunluklara biraz da alışması ile iyi dereceler etmesi sonucunda uzun bir aradan sonra Mitsubishi podyuma çıkmış oldu.

Gardemeister (Ford) de gün içinde kontrollü giderek podyuma çıkmayı garantiledi.

Solberg ve Grönholm 12.etapta yaşadıkları kaza sonrasında yaptıkları açıklamalarda seyircilerin yola kar attıklarını ve bu sebepten sadece kendilerinin değil tüm pilotların zor anlar yaşadıklarını belirttiler. Grönholm yarışa dönebildi ama Solberg yarışa veda etmek zorunda kaldı.

Bir Cevap Yazın