Loeb kendi evinde zafer istiyor.

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Dünya Ralli Şampiyonası’nda sezonun onuncu rallisi 1-3 Ekim tarihlerinde düzenlenen Fransa Rallisi öncesinde Sebastien Loeb basın toplantısında şampiyonluk ve sonrası ile ilgili soruları cevaplandırdı.

Yarış öncesi organizasyon tarafından düzenlenen basın toplantısına katılan Loeb kendi evinde düzenlenecek olan Fransa Rallisi’ni kazanması halinde kariyerinin 60’ncı ralli zaferine ulaşacak ve aynı zamanda yedinci ralli şampiyonluğunu da elde etmiş olacak. Loeb bu konuda üzerlerinde şimdiye kadar hiç olmadığı kadar baskı olduğunu belirtti ancak Pazar akşamını konuşmaya başlamadan önce tamamlaması gereken bir ralli olduğunu ve etapların hiç de o kadar kolay olmadığını vurduladı.

Herkesin ilgisini Loeb’e yöneltmesi Fransız pilotun işini ne kadar zorlaştırdığı da soruldu, Loeb bu soruya her zamankinden fazla ilgi olduğunu kabul etti ama kendisini bu ilgiden koruduğunu ve tüm konsantrasyonunu ralliye vererek hazırlandığını belirterek esprili bir şekilde “herşey yolunda, bir çözüm bulacaklarını” söyledi.

Japonya Rallisi’nde şampiyonluğunu bilerek Fransa’ya bıraktığı söylentileri dolaşırken herkes Loeb’in kendi evinde bildiği etaplarda bu zaferi yaşamak istediğini söylüyordu. Ancak Loeb bu seneki yarışın etaplarından sadece bir tanesini onu da kısmen hatırladığını söyledi. 2001 ve 2003 yıllarında buradaki etapları geçtiğini söyleyen Loeb o zamandan beri etapları geçmediğini özellikle vurguladı. Ve yine esprili bir şekilde “bazen asfaltta iyi olduğunu” söyledi.

2011 sezonu sonunda ralli kariyerini sonlandıracağı söylentilerine karşı Loeb 2011 için imzaların atıldığını, 2012 için ise hala karar vermediğini ancak sezon sonunda planların yapılmaya başlandığı dönemde buna karar vereceğini belirtti.

Fransa Rallisi bugün (1 Ekim 2010) geçilecek özel etaplar ile başlıyor. Üç gün sürecek rallide 20 özel etap geçecekler. Yarış Pazar günü öğleden sonra sona erecek.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Huzurlarınızda Hibrit WRC

Yıldız sürücüler ve öncü yeni hibrit otomobiller, Cumartesi akşamı Avusturya’da düzenlenen açılış
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: