Loeb Rekora Doymuyor.

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Sebastien Loeb bu sezon katıldığı dördüncü yarıştan da birincilikle ayrıldı.  Mikko Hirvonen ise, yerleştiği ikinciliğe razı olarak sürdürdüğü temposu ile podyumdaki yerini aldı. Podyumun son basamağını da diğer Citroen pilotu Dani Sordo, kendi özel aracıyla yarışan Petter Solberg’in önünde elde etti.

BP Ford Abu Dhabi World Rally Team

BP Ford Abu Dhabi WRT pilotu Mikko Hirvonen 12 yarıştan oluşan sezonun ilk dört yarışında da podyuma çıkmayı başardı ve bu sonuçla şampiyona sıralamasındaki ikinciliklerini korudular.

#3 : Mikko Hirvonen/Jarmo Lehtinen: “Loeb’i tekrar zirvede görmek gerçekten korkutucu ancak şampiyonluk ünvanı için henüz vazgeçmiş değilim. Sezonun henüz üçte biri geride kaldı. Her yarışa kazanma ümidiyle gidiyorum ve eğer o olmasaydı bunu yapabilecektim. Arabam mükemmeldi ve dün önde start alıp yolu temizlemek zorundakalmama rağmen ralliden keyif aldım.”

Citroen Total World Rally Team

Sebastien Loeb, Daniel Elena ve Citroen Total WRT, 2009 Dünya Ralli Şampiyonası başladığından beri yenilmezliklerini geliştirerek, dörtte dört yaptılar. Bu aynı zamanda ikilinin 51. dünya ralli birinciliğiydi. Dani Sordo ve Marc Marti de sezonun ikinci podyum derecesini elde edecek kadar formdaydı. Bu dereceleriyle Citroen’in markalar klasmanındaki liderliğini pekiştirmesine büyük destek oldular.

#1 : Sebastien Loeb/Daniel Elena: “Her zaman olduğu gibi hiç de kolay bir hafta sonu değildi. Birinci gün küçük bir hata yaptık ve kaybettiğimiz farkı kapatmak için daha da fazla zorlamamız gerekti. Ancak ikinci ayak mükemmel geçti ve son sabahtan itibaren üst sıraları kontrol etmemiz kolay oldu. Ford’un Cuma günü taktik oyunları tercih etmemesi iyi oldu. Biz cumartesi günü direk oyuna girdik ve bu şekilde kazandığımız için mutluyum.”

#2 : Daniel Sordo/Marc Marti: “Son gün Mikko’yu yakalayamayacağımı anladığım anda risk alamamaya karar verdim. Ralli boyunca aracımla çok rahat hissetim ve bu gelecek yarışlar için oldukça iyi bir belirti.”

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Huzurlarınızda Hibrit WRC

Yıldız sürücüler ve öncü yeni hibrit otomobiller, Cumartesi akşamı Avusturya’da düzenlenen açılış
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: