Loeb seriye(!) devam ediyor

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Sebastien Loeb’in Yunanistan’da başlayan şanssızlığı Polonya’da da devam ediyor. Loeb ilk günün en uzun etabının startından 1.2 kilometre sonra yoldan çıkarak yarışa veda etti.

Dün akşam geçilen özel seyirci etabında aracında soğutma problemi yaşayan Loeb güne başlarken bu sorunu halledilmişti. Fransız pilot etaba genel klasman ikinci olarak başladı ancak 33 kilometrelik Paprotki özel etabının 1.2’nci kilometresinde sağ ön süspansiyonuna zarar alacak şekilde yoldan çıkınca ilk günü de tamamlamış oldu. İkinci günde yarışa dönmesini sağlayacak olan Süper Ralli kuralı ile yarışa dönüp dönmeyeceği henüz belli değil.

Loeb’in en büyük rakibi olan Mikko Hirvonen etap sonunda mikrofonlara şunları söyledi : “Etap içinde aracını yol dışında gördüm, sanırım takla atmıştı ancak çok da kötü görünmüyordu. Etabın kalanında fazlasıyla dikkatli gitmeye çalıştım. İlginç, çok ilginç.”

Hirvonen artık yarışı takım arkadaşı Jari-Matti Latvala’nın 2.4 saniye önünde lider olarak götürüyor. Latvala ise “Loeb’in yoldan çıktığı yerde bir çok ağaç kütüğü vardı, sanırım onlara çarpınca yol dışına taşmış.” dedi.

Loeb’in takım arkadaşı Dani Sordo, Latvala’nın 12.3 saniye gerisinde üçüncü sırada bulunuyor. “Sebastien için çok üzüldüm, kötü şans.” diyen takım arkadaşı sözlerine “Üzerimdeki baskı artacaktır. U virajda biraz zaman kaybettim ama şimdi herşey yolunda” diyerek devam etti.

Petter Solberg sabah etaplarını beşinci sırada tamamladı ancak Norveçli pilotun Citroen Xsara’sı rakiplerinin temposunu yakalamaktan uzak kalıyor. “Bütün etapları tam gaz geçiyorum ancak yine de onlara göre yavaş kalıyorum. Hızlı olan rallilerde bu başımıza gelecek, biliyoruz.”

Yunanistan’dan beri konuşulan Evgeny Novikov yine yüksek tempoda götürdüğü yarışta dördüncü etabın sonunu göremedi. Rus pilot etap sonuna geldiğinde aracı ağır hasar almıştı. “Etap içinde bir tepeden çok hızlı zıpladık ve yere indiğimizde kontrolü kaybettik” diyen Novikov’un kopilotu Dale Moscatt “Orada yapabileceğimiz fazla bir şey yoktu”. dedi.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Huzurlarınızda Hibrit WRC

Yıldız sürücüler ve öncü yeni hibrit otomobiller, Cumartesi akşamı Avusturya’da düzenlenen açılış
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: