Monte Carlo kararsız!

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası/Sait Kuş

Monte Carlo Rallisi önümüzdeki sezon WRC (Dünya Ralli Şampiyonası)’na dönme konusunda kararsız kaldı. Bu sezon IRC (Kıtalararası Ralli Mücadelesi) sezonunun açılış rallisi olarak düzenlenen rallinin yöneticileri Nisan sonuna kadar karar vermeleri gerektiğini ancak şu anda hangi şampiyonaya devam edeceklerini bilmediklerini belirttiler.

WRC rallilerinde uygulanan sıkı kuralların sporu izlenemez hale getirdiğini savunan bunun karşısında IRC’nin elindeki canlı yayın kozunun ve kendilerini rahat bırakan kuralların uygılandığının avantajlı olduğunu belirten yetkililer, gönüllerinin IRC’den yana olduğunu hatta bundan sonra hep IRC sezonunu açmak istediklerini vurguladılar.

Bu gelişmelerin yanında Eurosport yetkilileri sezon içinde iki rallide daha canlı yayın yapacaklarını ayrıca sezonun kapanış rallisi olan İskoçya Rallisi’nde de canlı yayın gerçekleştireceklerini belirttiler.

Monte Carlo’da start alan Stephane Sarrazin de sezon içinde IRC rallilerine katılmak için asfalt testlerine başladığını, IRC’nin asfalt rallilerine mutlaka katılmak istediğini belirtti.

Bir Cevap Yazın