Norveç Rallisi kayıt listesi açıklandı

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası/Sait Kuş

Norveç Rallisi organizatörleri sezonun ikinci yarışı olarak 13-15 Şubat 2009 tarihleri arasında düzenlenecek olan yarışın kayıt listesini açıkladı.

Beklendiği gibi Sebastien Loeb ve Dani Sordo Citroen adına, Mikko Hirvonen ve Jari Matti Latvala Ford adına kayıt yaptırırken Üretici Takım sınıfında mücadele edecek olan Citroen Junior Takımı adına Conrad Rautenbach, Evgeny Novikov ve Sebastien Ogier yarışa katılacak. Matthew Wilson, Urmo Aava ve Henning Solberg ise Stobart VK M-Sport Ford adına kayıt listesinde yerlerini aldılar.

Norveçli Petter Solberg ve Gal Phil Mills ikilisi yarışa Petter Solberg Rally MSN Edition takım kaydını yaptırdı. Aracı henüz belli olmayan Solberg’in Citroen Xsara WRC ile yarışa gireceği dedikoduları ayyuka çıkmışken Solberg henüz hiç bir şeyin kesinleşmediğini açıkladı.

Bir başka Norveçli Mads Ostberg ise Adapta Ralli Takımı adına geçen sene Solberg’in kullandığı 2008 model Subaru Impreza WRC ile yarışa katılacak.

Peter Van Merksteijn ve oğlu Peter Jr. iki Ford Focus RS WRC ile Van Merksteijn Takımı adına kayıt yaptırdı. Baba Merksteijn sezonun ilk yarışını Dakar Rallisi’ne katılacağı için kaçırıyor, sezon içinde yedi yarışa katılacak Merksteijn ilk yarışına Norveç’te katılacak.

Yirmi farklı ülkeden pilotun katılacağı Norveç Rallisi’nde WRC’de puan alan en genç pilot olan Andreas Mikkelsen P-WRC’de en iddialı pilot olarak görünüyor. Henüz 19 yaşında olan Mikkelsen bu sezon Norveç’te düzenlenecek olan Subaru Cup organizasyonunda mücadele edecek. Mikkelsen hem ralli hem de pist yarışlarını kapsayan tek marka kupasındaki mücadelesinin yanısıra sezon içinde WRC yarışlarına da katılmayı planlıyor.

Geçen sezon İsveç Rallisi’nde ılıman hava şartları nedeni ile kardan çok çamurda mücadele eden pilotlar için iyi haberler geliyor. Yoğun kar yağışı devam eden etaplarda koşulların kar rallisi için mükemmel koşullar hazırladığı belirtiliyor.

Norveç Rallisi 12 Şubat’ta Oslo’daki Bjerkebanen Hipodromu’nda düzenlenecek özel seyirci etabı ile başlayacak.

Norveç Rallisi Kayıt Listesi

Bir Cevap Yazın