Panizzi Toprağa Çıkıyor

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası
Panizzi biraderler İsveç’te yarışamadıktan sonra Meksika’da tekrar etaplarda olacaklar. Mitsubishi ile Monte Carlo’da elde ettikleri başarıyı tekrarlamak isteyen ekip asfalttaki başarılarını toprak etaplarda da göstermek için mücadele edecekler.

 

Markalar ve pilotlar Dünya Ralli Şampiyonası’nın üçüncü ayağında Meksika’da buluşuyorlar.Bu sene ilk defa Avrupa dışına çıkarken ilk kez toprak parkurlarda yarışacaklar. Bu rallinin özelliğinde kırıcı toprak etaplar yer alıyor. Bu etaplar mekanikerler ve pilotlar için büyük sorunlar yaratabilir ama Gilles ve Herve Panizzi Monte Carlo’da gösterdikleri başarıyı burada da tekrarlamak için özellikle motive olmuş durumdalar.

“İki gün boyunca (cumartesi ve pazar) Barselona yakınlarında test yaptık. Aktif difransiyelini geliştirmeye konsantre olduk. Bu cihaz Meksika Rallisi’nde ilk kez kullanılacak ve cihazı tam etki ile kullanmak istiyoruz. Ne var ki bu cihazı kullanmaya ve geliştirmeye daha yeni başladık” diyor
Herve Panizzi.

İsveç Rallisi’ne katılamadıktan sonra bu ralliye daha fazla istekli hazırlanıyorlar.

Gilles Panizzi : “Meksika’ya gideceğimiz için heyecanlıyız ve iyi bir sonuç elde etmek istyoruz. Ama şimdi asfalt ve buzda koşulan iki ralliden sonra toprak etaplara çıkacağız. Ne olacak birlikte göreceğiz.”

Mitsubishi ekibi Mart’ın altısında Meksika’ya doğru yola çıkacak.

Bir Cevap Yazın