Prodrive sezona devam edecek

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Portekiz Rallisi’ne Marcus Grönholm ile katılan Prodrive 2009 sezonunda başka WRC (Dünya Ralli Şampiyonası) yarışlarında da start alacak.

Prodrive Impreza WRC2008’in direksiyonuna yeni geçmesine ve hatta 18 aydır yarışmamasına rağmen Grönholm, Portekiz Rallisi’nin ilk gününde liderin hemen ardında ikinci sırada yer almayı başarmıştı. Yol notları ve araç ile uyumunu giderek arttıran Fin pilot podyumda yer alabilmek için temposunu biraz daha arttırmayı hedeflemişti. Ancak Grönholm ikinci günün ilk özel etabında yoldan çıkarak ağaçların arasında daldı ve yarışı bırakmak zorunda kaldı.

“Marcus, Impreza’nın ne kadar mücadeleci olabileceğini göstermiş oldu” diyerek sözlerine başlayan Prodrive Takım Direktörü David Lapworth : “İkinci gün o kazayı yapmamış olsaydı, Marcus’un podyumda yer alacağına inanıyorum.” dedi.

Gronhölm’ün şampiyonaya geri dönmesi organizatörleri de oldukça memnun etti. Automotive Club de Portugal (ACP – Portekiz Otomobil Kulübü) başkanı Carlos Barbosa : “Marcus şampiyonaya ayrı bir renk kattı ve Portekiz Rallisi’ne de ayrı bir anlam kazandırdı. Ralli severlerden ve basın kuruluşlarından oldukça fazla olumlu tepkiler aldık.” diyerek eski şampiyonun etaplara dönmesinden ne kadar mutlu olduğunu belirtti.

Gronhölm ile aynı aracı kullanan Adapta Takımı pilotu Mads Ostberg sorunsuz tamamladığı rallide genel klasman altıncılığını alarak kariyerinin en iyi derecesini de gerçekleştirmiş oldu.

“Ne diyebilirim ki, çok güzel bir sonuç!” diyerek sözlerine başlayan genç pilot : “Araç ile uyumumuz en üst seviyede ve son iki günde Novikov ile girdiğimiz mücadeleden büyük zevk aldık. Onun kalmasına üzüldük aslında çok keyifli bir yarış oluyordu. Şimdi en beğendiğim yarış olan Sardinya için hazırlanıyoruz, Portekiz etapları ile benzerlikler var, umarım orada da iyi bir sonuç elde edebiliriz.” dedi.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Huzurlarınızda Hibrit WRC

Yıldız sürücüler ve öncü yeni hibrit otomobiller, Cumartesi akşamı Avusturya’da düzenlenen açılış
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: