Pykalisto OMV’nin yeni pilotu.

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Kronos Racing, OMV World Rally Takımının Sardunya Rallisi’nde ikinci pilot olarak Juuso Pykalisto’yu yarıştırma kararı aldığını açıkladı. Citroen Xsara WRC ile özel katılımcı olarak rallilere katılan takımın ilk pilotu Avusturyalı Manfred Stohl idi.

Pykalisto ilk kez 1994 yılında Finlandiya Rallisi’ne katıldı. 29 yaşındaki pilotun ilk WRC deneyimi ise 2001 yılında
olmuştu. Pilotun ustası iki kez Dünya Şampiyonu olan Marcus Grönholm “Uzun süre genç pilotları gözledim. Juuso’nun gerçekten potansiyeli var.” diyor.

2003 yılında OMV’nin yeni pilotu uluslararası arenada Galler ve Finlandiya’da aldığı dokuzunculuklar ile ilgi odağı olmuştu. Pykalisto “OMV takımının bir parçası olmaktan çok mutluyum. Sardunya için hazırım; hem rallinin etaplarını biliyorum hem de toprak da iyi derecelerim var.” diyor. Pykalisto 2005 Finlandiya Ralli Şampiyonası’nda ilk sekiz rallinin dördünde
aldığı üç birincilik ile zirvede bulunuyor.

Sardunya Rallisi, OMV takımının iki pilot ile katılacağı ilk ralli olacak. Kronos takım müdürü Marc van Dalen takımına güvenini şöyle belirtiyor : “Manfred (Stohl) Monte Carlo’da derece yapabileceğini gösterdi. Juuso (Pykalisto) da gerçekten hızlı. Manfred’i destekleyeceğini umuyoruz. Bu ralliden önce her iki pilot da Citroen Xsara WRC ile toprak etap deneyimini kazanmıştı.”

Sardunya Rallisi’nden sonra takım diğer rallilerde ikinci pilotun kim olacağına kesin olarak karar verecek.

Pykalisto ayrıca Citroen Finlandiya tarafından da destekleniyor. Auto-Bon Oy’un CEO’su Markku Tamminen : “Finlandiya bir ralli ülkesi, bu nedenle WRC kullanan bir Finliyi desteklememiz çok önemli. Juuso Pykalisto’nun Citroen Xsara WRC ile güzel sonuçlar alacağına inanıyoruz.”

Bir Cevap Yazın