Red Bull, Sandell ile S2000 zaferi istiyor

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Cardiff merkezli düzenlenen ralli sezonu son yarışı olduğu için Süper 2000 Dünya Ralli Şampiyonluğu için de son yarış olacak ve Patrik’in de dahil olduğu üç pilotun şampiyonluk şansı bulunuyor.

Red Bull desteği ile yarışan İsveçli pilot son yarışa liderin dokuz puan gerisinde girdiğinden onun için yapılacak tek şey yüksek tempoda sonuna kadar zorlamak olacak. Kazanan pilotun 25 puan alacağı yarışta herşeyin mümkün olduğunu bilmek İsveçli için motivasyon kaynağı.

Patrik daha önce üç kez yarıştığı Britanya Rallisi’de iki kez Süper 2000 bir araç ile start almıştı. Sezon içinde Almanya ve Fransa’da zafere ulaşan İsveçli pilot yarıştan ne beklediğini de biliyor.

Patrik değişken Galler havasının ona neler katacağını ve ondan neler götüreceğinin farkında, yağmur ve sis’in yanında çamurlu ve karlı zeminde mücadele edecek olmak avantaj da sağlayabilir, dezavantaj da.

Emil Axelsson ile mücadeleye girecek olan Sandell yarış öncesi sakin açıklamalarda bulundu : “Kendim ve Red Bull için en iyi sonucu alabilmek için start alacağım. Üzerimde herhangi bir baskı hissetmiyorum çünkü ben ne yaparsam yapayım şampiyonluk şu anda başkalarının elinde, benim yapmam gereken tek bir şey var; yaptığım işe konstantre olup işimi en iyi şekilde yapmak, sonrasında neler olacağını hep beraber göreceğiz. Bugünlerde tüm ralliler “sprint” koşullarda geçiliyor, fazla zaman kaybetme lüksümüz yok. Bu nedenle biz de yarışın başından itibaren güzel bir tempo tutturup bu yarıştan güzel bir sonuçla ayrılmak için mücadele edeceğiz.”

Sandell’in aracını geçtiğimiz günlerde onuncu Avusturya Şampiyonluğu’nu elde eden Raiumnd Baumschlager hazırlayacak. Raiumnd da Skoda Fabia S2000 ile bu zafere ulaştığından aracın ruhunu çok iyi biliyor ve bu zorlu şartlarda nasıl bir ayar yapılması gerektiğine karar verebilecek en yetkili kişi.

Baumschlager de durumun kritik olduğunu ancak Patrik’in bunun altından kalkabileceğini belirtti : “Patrik bu şampiyonluğu hakediyor, biz de onun yanında olarak tüm desteğimizi veriyoruz. Durum dengede gibi görünüyor, yarışta neler olacağını kimse bilemez. Biz kendi yarışımıza odaklanarak hata yapmamaya çalışmalıyız. Onu zor bir görev bekliyor, Patrik’in içindeki inanç ona en iyisini yapmasının yolunu gösterecektir.”

Britanya Rallisi 11 Kasım Perşembe günü Cardiff Körfezi’ndeki Özel Seyirci Etabı ile başlayacak. Üç gün sürecek yarışta pilotlar toplam 359.44 kilometrelik 20 özel etap geçerek Pazar akşamı Cardiff’de kurulacak finiş tak’ından geçerek kupalarını alacaklar.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Huzurlarınızda Hibrit WRC

Yıldız sürücüler ve öncü yeni hibrit otomobiller, Cumartesi akşamı Avusturya’da düzenlenen açılış
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: