Şampiyon kendi evinde hava attı!

Kategori : Dünya Ralli Şampiyonası

Dünya Ralli Şampiyonası’nı altıncı kez kazanan Sebastien Loeb – Daniel Elena ikilisi etaplardan uzak duramadılar ve geçen haftasonu Fransa Ralli Şampiyonası’nın son yarışı olan Rally du Var’da start aldılar. Loeb bu yarışa geçen sene olduğu gibi eşi Severine ile katılırken Elena ise arkadaşı Olivier Campana ile start aldı. Loeb ve eşi geçen sene C2 S1600 ile podyumda tamamladıkları bu yarışa bu sene Citroen C4 WRC ile katılırken, Elena Citroen C2-R2 MAX ile katıldı.

Loeb eşi ile yarışa katılmaktan dolayı memnun olduğunu dile getirdi : “Birlikte yarışa katılmayı seviyoruz. Geçen sene de bu yarışa katılmış ve C2 S1600 ile podyuma çıkmıştık. Bu sene Olivier Quesnel C4 WRC ile yarışmamızı teklif edince bir saniye bile tereddüt etmedik. Üzerimizde hiç bir baskı yoktu, sadece kendimizi ve seyircileri eğlendirmek istedik. Bu rallinin bende çok anlamlı bir yeri var, 2000 senesinde ilk kez bu yarışta takımım adına Citroen Xsara Kit-Car ile start almıştım.

Kazanmak her zaman güzeldir ama elbete podyumda Daniel’i öpeceğime eşimi öpmeyi tercih ederim. Kolay bir yarış değildi, hava şartları değişkendi bu da bizim işimizi biraz da olsa zorlaştırdı. Bu zaferimi Citroen’e armağan etmek istiyorum.”

Daniel Elena ise podyumdan uzak kalsa da fazlasıyla eğlendiğini itiraf etti. Elena tek marka kupası olan “Citroen Racing Trophy” dahilinde yarışan ekiplerin kullandığı Citroen C2-R2 MAX ile start aldı. Yarışa en yakın arkadaşı Olivier Campana ile katılan Elena yarışı genel klasman 54.sü olarak tamamladı. Yarış sonrası pilot olarak mikrofonlara şunları söyledi : “Ralli boyunca klasmanda nerede olduğumuzla ilgilenmedik bile. Tek amacımız olağanüstü güzel etapların keyfini çıkartmaktı, izleyenlere de güzel anlar yaşatmaktı, onlara da teşekkür ediyorum. C2-R2 MAX küçük bir araç ancak kullanması çok kolay. Benim gibi bir amatör için ideal bir araç ama yeniden C4 WRC’ye geçmek isterim, elbette Severin buna izin verirse!”

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Huzurlarınızda Hibrit WRC

Yıldız sürücüler ve öncü yeni hibrit otomobiller, Cumartesi akşamı Avusturya’da düzenlenen açılış
Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: