Duval, Ypres Rallisi’nde

Kategori : IRC

François Duval geçen sene ilk kez Portekiz’de katıldığı Kıtalararası Ralli Mücadelesi (IRC) yarışlarına ikinci kez Belçika’da düzenlenecek olan Ypres Rallisi’nde katılacak. Dünya Ralli Şampiyonası rallilerinde görmeye alıştığımız Duval bu yarışa Rene Georges tarafından hazırlanacak olan Skoda Fabia S2000 araç ile yer alacak.

Duval, 18-20 Haziran tarihlerinde düzenlenecek olan asfalt yarışın hazırlıklarına deneyimli kopilotu Denis Giraudet ile devam ediyor. Skoda ile 2006 yılındaki Fabia WRC testlerine dayanan ilişkisi olan Belçikalı pilot öncelikle Belçika’nın Skoda ithalatçısına gösterdikleri güvenden dolayı teşekkür etti ve bu şansı iyi değerlendireceğini vurguladı.

2002 sezonundan beri kendi evinde düzenlenen bu yarışta start almayan Duval bu rallideki tecrübesizliğinin iyi bir sonuç almasını neden olmayacağını savunuyor.

“Hazırlıklarımızı tüm kötü ihtimalleri göz önüne alarak sürdürüyoruz.” diyen Duval “Şu anda konsantrasyonum üst düzeyde ve başarılı olmamam için herhangi bir sebep yok.”

Duval’in anlaşması sadece Ypres Rallisi için olsa da 28 yaşındaki pilot sezon içinde daha fazla IRC rallisine katılmak istiyor.

Sezon planlarının kısa zamanda kesinleşeceğini vurgulayan Rene Georges, Duval’in başka yarışlara da katılabileceğini ancak aracın Volkswagen Polo S2000 olabileceğini belirtti.

Ypres Rallisi 18-20 Haziran tarihlerinde Belçika’daki asfalt etaplarda düzenlenecek.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: