Gardemeister Monte Carlo’da IRC’ye dönüyor

Kategori : IRC

Fin pilot Toni Gardemeister İtalyan Astra Racing takımının servisi ile Kıtalararası Ralli Mücadelesi (IRC) 2010 sezonunun ilk yarışı olan Monte Carlo Rallisi’nde yarışacak. Toni bu prestijli mücadelede zirveye oynayacak pilotlar arasında gösteriliyor.

Toni Gardemeister Abarth Grande Punto S2000 ile etaplara dönmesindeki en büyük etkenin sıkı rakipler ile Monte Carlo Rallisi’nde mücadele etme şansının olduğunu belirtti.

Gardemeister yarış öncesinde şunları söyledi : “Şu anda IRC’de çok güzel bir mücadele var, özellikle de Monte Carlo Rallisi’nde. Çok güzel arabalar ve çok yetenekli pilotlar burada start alacaklar, hatta Mikko Hirvonen bile burada olacak. Burada alacağım iyi bir sonuç kariyerim açısından da bana çok faydalı olacaktır.”

34 Yaşındaki Gardemeister asfalt rallilerde kendini ispatlamış bir pilot. Dünya Ralli Şampiyonası rallileri arasındayken, 2005 ve 2006’da burada start alan Toni ikincilik basamağında yer almayı başarmıştı. Geçen sene de ikinci sırada götürdüğü yarışı, onikinci etapta yaşadığı alternatör problemi nedeni ile bırakmak zorunda kalmıştı.

Daha önceki performansları göz önüne alınsa da Gardemeister antreman eksikliği nedeni ile biraz çekindiğini belirtiyor : “Çok zor bir ralli olacak çünkü uzun zamandır yarışlardan ayrı kaldım, sadece yarım günlük bir test ile yarışa başlamak zorunda kalacağım. Ama yine de kazanmak için elimden geleni yapacağım.”

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: