Hanninen toprak etapları bekliyor

Kategori : IRC/Sait Kuş

Juho Hanninen, Skoda’nın sezonun ilk rallisindeki etkileyici başlangıcın devamını güçlü getireceğini düşünüyor. Fin pilot özellikle güçlü olduğu toprak etaplara çıkmayı sabırsızlıkla bekliyor.

"İşin gerçeği ben toprakta daha hızlıyımdır, Monte Carlo’da bu kadar hızlı olduğuma ben de şaşırıyorum. Dürüst olmak gerekirse bunu beklemiyordum. Şimdi toprağa çıkarak neler yapabileceğimi görmek için sabırsızlanıyorum. İlk andan rahat hissedersek sanırım güçlü bir pozisyon edinebiliriz." diyen Hanninen ne kadar sabırsız olduğunu vurguladı.

Çek üretici sezon içinde altı yarışa katılacağını açıklamıştı, bunlardan ilkinde neredeyse kürsünün en üst basamağına yerleşiyorlardı. Skoda takımı Brezilya’ya gitmeyecek ama şampiyonaya Mayıs ayındaki Sata Rallisi ile devam etmeyi planlıyor. Test programları kısa süre içinde başlayacak.

"Aracımız şu an bile en iyi seviyede ama bu sezon IRC’nin ne kadar çekişmeli olacağını görmüş durumdayız." diyerek sözlerine başlayan Hanninen : "Çok iyi pilotlar var ve sıkı bir mücadele olacak. Etap kazanan pilotların ne kadar çok olduğuna bakarak bunu anlayabiliriz. Pilot olarak bu çok eğlenceli ancak işimiz bir o kadar da zor. Rallinin mücadeleci ruhu da burada yatıyor." dedi.

Hanninen, Skoda teknikerlerinin Monte Carlo’daki performansından da söz etmeyi ihmal etmedi : "Teknik ekibimiz de olağanüstü çalıştı ve aracımızda hiç bir sorun yaşamadık. Lastik seçimlerimiz yerindeydi, bu konuda asıl teşekkürü bizden önce etaba çıkan güvenlik ekibimiz hakediyor, çok güzel bir iş çıkarttılar ve bize doğru bilgileri verdiler."

Hanninen geçen sene Peugeot ile şahsi olarak katıldığı Rusya Rallisi’ni kazanmış, Mitsubishi ile PWRC’de (Seri Üretim Otomobiller Dünya Şampiyonası) ikinci olmuştu.

"Skoda’nın hazırlık düzeyi oldukça etkileyici ve takım da çok güzel çalışıyor." diyen Hanninen son olarak : "Gerçekten profesyonel bir ekip." dedi.

Bir Cevap Yazın