Hirvonen ilk yarışında Fiesta S2000’i zafere taşıdı.

Kategori : IRC

Mikko Hirvonen ve Jarmo Lehtinen M-Sport tarafından geliştirilen yeni Ford Fiesta S2000 ile girdikleri ilk yarış olan efsanevi Monte Carlo Rallisi’ni kazandılar.

Ford takımının Dünya Ralli Şampiyonası’nda yarışan pilotları zorlu kış koşullarında düzenlenen yarışı en yakın rakiplerinin 1 dakika 51.4 saniye önünde tamamladılar. Fransa’nın güneyindeki dağlık bölgede düzenelen yarışın finiş töreni meşhur Monaco Limanı’nda düzenlendi.

Yeni Fiesta S2000, Ford’un ralli partneri M-Sport tarafından geliştirildi ve bu beş günlük zorlu yarışta ilk sınavına çıktı. İlk yarışı olmasına rağmen Fiesta S2000, 405 kilometrelik zorlu yarışta liderliği kimseye bırakmadı ve sezonun ilk yarışında rakiplerini büyük bir gözdağı verdi.

Deneyimli Fin pilot Mikko Hirvonen ve kopilotu Jarmo Lehtinen’in de bu sezon ilk yarışlarında elde ettikleri bu zafer önümüzdeki ay İsveç’te düzenlenecek Dünya Ralli Şampiyonası’nın ilk yarışına moralli başlamalarını sağlayacak.

Monte Carlo Rallisi, 2010 Kıtalararası Ralli Mücadelesi (IRC)’nin ilk yarışı olarak düzenlendi. Yarışın son dakikalarını canlı olarak televizyondan izleyen Malcolm Wilson da servis alanında yeni aracın ilk zaferini doyasıya kutladı.

Fransa Alpleri’ndeki asfalt etaplarda düzenlenen yarışta zemin şartları kar, buz, ıslak ve kuru asfalt arasında gidip geliyordu. Pirelli lastiklerin sorunsuz çalıştığı yarışta geçilen 15 özel etabı da sorunsuz tamamlayan Hirvonen yarışı da kazanmayı başardı.

“Monte Carlo Rallisi Dünya’nın en özel yarışlarından biri ve burada kazanmış olmak çok güzel. Çok zor ve uzun bir yarış oldu. Rakiplerimden çok hava ve zemin şartları ile mücadele ettim. Aracımız da çok yeni ama daha ilk kilometreden son kilometreye kadar çok güzel gitti. Bu zaferi takımımıza adıyoruz. Son iki haftada inanılmaz efor sarfeden takımımızn tüm üyelerine adıyoruz.

Sezona böylesine bir zaferle başlamış olmak bizi heyecanlandırdı, kendimize güvenimizi arttırdı. Bu kazanma hissini önümüzdeki ay İsveç’teki yarışta da hissetmeye devam etmek istiyoruz.”

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: