Peugeot Sport Türkiye, dünyada ilklere imza atıyor

Kategori : IRC

Peugeot Sport Türkiye, Eurosport Events tarafından düzenlenen Kıtalararası Ralli Şampiyonası (Intercontinental Rallye Challenge) IRC’de tüm dünyada Milli Sporcular Burcu Çetinkaya ve Çiçek Güney’den oluşan ilk ve tek bayan ekip ile Türkiye adına yarışacak. Türk Hava Yolları, Total, Ansell, Yokohama, Red Bull, Gefco, Peugeot Finans, KS Tools ve OMP sponsorluğunda yola çıkan Peugeot Sport Türkiye Ekibi, Devlet Bakanı Sayın Hayati Yazıcı’nın da Başbakanlık Tanıtma Fonu Kurulu Sekreterliği olarak verdiği destek ile Türk Bayrağı’nı tüm dünyada dalgalandıracak. İstanbul’da düzenlenecek olan WRC Türkiye ayağı ile yarışlara başlayacak olan Peugeot Sport Türkiye Ekibi sırasıyla Sardunya-İtalya, Ypres-Belçika, Açores-Portekiz, Madeira-Portekiz, Barum-Çek Cumhuriyeti, San Remo-İtalya ve Rally of Scotland-İngiltere olmak üzere toplam 8 yarışta mücadele edecek.IRC Yarışları 59 ülkede 116 milyon eve ulaşan Eurosport kanalında canlı olarak yayınlanacak.

Peugeot Sport Türkiye
Peugeot Sport Türkiye Ekibi, Devlet Bakanı Sayın Hayati Yazıcı’nın da Başbakanlık Tanıtma Fonu Kurulu Sekreterliği olarak verdiği destek ile aracın üzerinde sergilenen dev Türk bayrağı sayesinde Türkiye’nin tüm dünyada tanıtımına katkıda bulunacak. Ayrıca bayan pilotlar, giyecekleri tulumlarda yer alan Türk bayrağı ile Türk kadınının yerini ve konumunu sergileyen elçiler olacaklar.

Motion & Emotion
Peugeot, 2010 yılının başında yeni marka projesi kapsamında Motion & Emotion sloganını lanse etti. 2010 yılında hayata geçirilen Peugeot Sport Türkiye Programı, bu sloganı birebir yansıtıyor. Etkinlik ile heyecanı benzersiz bir şekilde bir araya getiren Peugeot’nun kendini sürekli yenileme yeteneğinin altında işte bu formül yatıyor. Peugeot, Türkiye’nin tanıtımına önemli katkıları olacak bu proje ile Türkiye’deki Peugeot tutkunlarının Peugeot markası ile daha da fazla gurur duymalarını sağlamayı hedefliyor. Peugeot Sport Türkiye Ekibi’nin basın lansmanı da ilginç bir organizasyon ile yapıldı. İstanbul’un ve Avrupa’nın en yüksek binası olan İstanbul Sapphire’in 236 metre yükseklikte yer alan seyir terasında düzenlenen Basın Toplantısı’nda Peugeot Sport Türkiye yarış aracı sergilendi.

Peugeot Sport Türkiye Ekibi
Milli sporcular Burcu Çetinkaya ve Çiçek Güney ikilisi, Eurosport Events tarafından düzenlenen Kıtalararası Ralli Şampiyonası’nda (IRC) tüm dünyadaki ilk ve tek bayan ekip olarak Türk bayraklı otomobilleriyle Peugeot Sport Türkiye adına erkek rakiplerine karşı yarışacaklar. İngiltere, Portekiz, Fransa ve Belçika gibi farklı ülkelerden katılımın olduğu şampiyonada yarışan erkek pilotların karşısına Peugeot Sport Türkiye, Burcu Çetinkaya ve Çiçek Güney’in pilotajinda 2009’un şampiyon otomobiliyle çıkıyor. Türk bayraklı Peugeot 207 Super 2000 ile yola çıkan Peugeot Sport Türkiye, ilk startı 15-18 Nisan’da İstanbul’da verecek. İstanbul Avrupa Kültür Başkenti ana sponsorluğunda Istanbul’da düzenlenecek olan Dünya Ralli Şampiyonası yarışına dahil kayıtlı yine tek bayan ekip olan Burcu Çetinkaya ve Çiçek Güney Sardunya’daki ilk IRC yarışı öncesinde kendi evlerinde sezonu açacaklar.

Peugeot 207 Super 2000
Kategorisinde gerçek bir referans olan Peugeot 2007 Super 2000, 2009 sezonunda aralarında Fransa’nın da bulunduğu çeşitli ülkelerde şampiyon oldu. Peugeot 2007 Super 2000 pilot ve üretici şampiyonluklarıyla Intercontinental Rallye Challenge’da da üç defa birincilik kürsüsüne çıktı. Araç, rakip üreticilere rağmen mükemmel bir karakter sergilemeye devam ediyor. Peugeot Sport, 2010 gelişmelerini de ekleyerek pilotlara zafer için mücadele etmeye devam etme imkanı veriyor.
Peugeot Sport’un, 207’yi 2010’da daha da geliştirebilmek için yaptığı çalışmalar, performanslar bakımından motor üzerinde yoğunlaşıyor, ama en iyi dişli oranları ve güvenilirlik bakımından vites kutusu üzerinde de çalışılıyor. Yürüyen aksam konusunda da geliştirmeler yapılıyor.
280 beygirlik 4 çeker çok sayıda Peugeot 207 Super 2000, Peugeot Sport Türkiye Ekibi ile birlikte 2010 yılında IRC’de mücadele edecekler. Bu yarışların her birinin 2010 yılı sonunda 207 Super 2000’in ödüller listesini uzatması bekleniyor.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: