Proton ilk IRC rallisine çıkıyor.

Kategori : IRC

Proton, Kıtalararası Ralli Mücadelesi’nde (IRC – International Rally Challange) ilk yarışına önümüzdeki günlerde Belçika’da düzenlenecek olan Ypres Rallisi’nde çıkacak. Malezyalı şirket Guy Wilks’in kullanacağı Proton Neo Süper 2000 ile ralli macerasına başlayacak. Ypres Rallisi ile bugüne kadar yarışmış yedi Süper 2000 otomobil start almış olacak.

Wilks geçtiğimiz günlerde İngiltere’de düzenlenen Pirelli Rallisi’nde Proton Neo S2000 ile start almış ancak araçta çıkan ufak çaplı yangın nedeni ile yarışı tamamlayamamıştı.

Wilks’in de kayıt yaptırması ile IRC rallilerinde bir başka rekor daha kırılmış olacak. Toplam 20 S2000 aracın start alacağı Ypres Rallisi bu rekora ev sahipliği yapacak.

“Proton ile IRC rallisinde start almak istediğimi herkes biliyordu, sonunda bu arzuma ulaşmış oldum.” diyen 28 yaşındaki Wilks Belçika’ya gelmeden önce aracı İngiltere’de test etme imkanı da buldu.

Wilks, Dünya Gençler Ralli Şampiyonası’nda Suzuki ile iddialı sonuçlar aldıktan sonra 2007 Norveç Rallisi’nde Ford Focus WRC ile start almıştı. O günden sonra iki kez İngiltere’de şampiyonluk yaşadı ve geçen sezon Rusya Rallisi’nde Honda Type-R ile start almıştı.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: