Ralliseverler Ypres’te şımartılacak

Kategori : IRC

Uluslararası alanda Belçika’nın Ypres Rallisi sadece tipik dar, kasisli ve çok hızlı etaplarıyla değil, şehir merkezindeki benzersiz atmosferiyle de anılır. Çoğu ralli şehir merkezlerinden uzakta sıkıcı yerlere taşındı. Ypres ise rallisini şehir merkezindeki pazar yerindeki büyük tentelerin önünde tutmaya devam ediyor. Bu şehir merkezinde bulunanlara benzersiz hisler yaşatıyor.
Belçika Ypres Rallisinin yeni organizatörü, super etabı, Ypres’in merkezine bir ralli köyü kurarak pekiştirmek istiyor.

Ralli Merkezinin müdürü Christophe Vermeersch, “Ralli Merkezindeki her şey yarışın iyiliğini ve atmosferini geliştirmek için yapılacak” diyor ve ekliyor “Ana çadırda Rally Köyü temasına uygun tezgahlar, yiyecek içecek standları, diskobar vs. bulunacak. Freddy Loix Fan Kulübü’nün iki katlı çadırı da bu köyde yer alacak. Böylece, servis alan araçlar yokken dahi atmosferi canlı tutmak istiyoruz. Ralli Köyü ve servis alanı elbette herkese açık olacak ve kapılarını Çarşamba gününden itibaren açacak. Cuma 14:00’te buluşup-tanışma seansı düzenlenecek ve tüm pilotlar orada hazır olacak.”

Araçların Ypres’e girişi de podyumun yerinin değiştirilmesiyle daha kolay hale getirildi.

“Podyum bu sene Adalet Sarayı’nın önünde yerleştirildi. Geçmişte, regrup alanı (toplama alanı)Menentraat’ta yer alıyordu ve çok az sayıda rallisever buraya gelebiliyordu. Şimdi araçlar servis alanı ve ralli köyünün hemen yanında hazırlanan regrup alanında toplanacaklar. Böylece insanlar araçları çok daha yakından görebilecek. Hatta Ralli Köyünde bir podyum hazırladık ve buradaki mikrofon ve ses sistemi sayesinde, pilotlarla yapılacak röportajlar herkese duyurulacak. Araçlar Ypres’e girdiğinde ve regrup olmadan servis öncesi beklerlerken, çitlerin hepsini kaldıracağız ve böylece ralli tutkunları araçların arasında gezip pilotlarla sohbet edebilecek. Tüm hafta sonu boyunca etaplardan elde edilen görüntüler, Ralli Köyünde kurulacak olan dev ekranlardan yayınlanacak. Ayrıca aynı yerde Eurosport’tan yapılacak olan 4 canlı etap yayınını da izleyebilecekler. Bu yine atmosferi canlı tutmak için çok faydalı olacak ve belki de yarışı kazananın belli olacağı son etaba kadar canlı yayında izleme fırsatı olacak.”

Ralli tutkunları bu yıl Ypres Rallisinde, seyirci arenaları, etaplara yönlendirmeler ve kurulacak olan Ralli Köyüyle, kelimenin tam anlamıyla şımartılacaklar. Ypres’in şehir merkezi, yarışta tam da bulunulacak yer olacak.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: