Skoda da Belçika’da start alıyor.

Kategori : IRC

Sezonun açılış rallisi Monte Carlo Rallisi ile sezona güzel bir başlangıç yapan Skoda takımı Mayıs ayında düzenlenen Sata Rally Acores’de de ikinci sırada finiş görerek yeniden ilgi odağı olmuştu. Skoda takımı katılacakları bir sonraki yarışın 18-20 Haziran tarihlerinde Belçika’da düzenlenecek olan Ypres Rallisi olacağını açıkladı.

Fin pilot Juho Hanninen ve Çek pilot Jan Kopecky ile start alacak Skoda’ların yanısıra Rene Georges tarafından hazırlanan Fabia ile yarışa katılacka olan François Duval de podyum mücadelesi verecekler.

Belçika Ypres Rallisi’nde start alacak olan Skoda Motorsport’un takım direktörü Michal Hrabanek şunları söyledi : “Sezon başında Sata Rallisi’nden sonra Rusya Rallisi’nde start almayı planlamıştık ancak Belçika’da düzenlenen Ypres Rallisi’nin IRC takvimindeki en önemli yarışlardan biri olduğunda bu rallide de start almak için imkanlarımızı zorladık. Bir çok iyi pilotun mücadele edeceği bu yarışta bizim de olmamız gerekiyordu. Asfalt rallilerde daha iyi performans göstereceğimize inandığımızda burada kendimizi ispatlamak istedik.”

IRC tarihinde rekor katılımın beklendiği Ypres Rallisi’ne 20’nin üzerinde Süper 2000 araç start alacak.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: