Son şampiyon Monte Carlo’da kazanmak istiyor.

Kategori : IRC

2009 Kıtalararası Ralli Mücadelesi (IRC) Pilotlar Şampiyonu Kris Meeke, 18-23 Ocak tarihlerinde sezonun açılış ralli olarak düzenlenecek olan Monte Carlo Rallisi’ni kariyerinin zirve noktası olarak gördüğünü belirtti.

Meeke bu sezon da Kronos Racing servisi ile Peugeot UK Takımı adına Peugeot 207 Süper 2000 ile IRC şampiyonluğunu korumak için etaplara çıkacak.

Meeke yarış öncesinde şunları söyledi : “Ralli şampiyonalarında önemli ralliler vardır, mesela Finlandiya Rallisi’ne katılmak ve orada tam gaz tepelerden uçmak önemli pilotlar için çok kıymetlidir. Monte Carlo Rallisi de prestijli ralliler arasında yer alıyor. Sokaktaki insanlara sorduğunuzda Monte Carlo Rallisi’ne katılmış olmak onların gözünde daha kıymetli bir durumdur. Bu yarışın ardında önemli bir tarih yatıyor. Monte Carlo Rallisi’ni kazananlar arasında listelenmiş olmak benim kariyerimin zirve noktalarından biri olacaktır.”

Kuzey İrlandalı Kris Meeke geçen sene Monte Carlo Rallisi’nde kaza yapmıştı ancak ondan sonra start aldığı üç yarışı da kazanarak IRC Şampiyonluğu yolunda ilerlemişti.

Bir Cevap Yazın

Son Haberleri :

Yukarı Git
%d blogcu bunu beğendi: